Tayland Dizileri: En İyi 5 Tayland Dizisi

Tayland dizileri, son zamanlarda gittikçe popülerleşmeye başladı. Özellikle ülkemizde ve Avrupa ülkelerinde büyük bir fan kitlesine sahipler. Bende bu akımın etkisinde kalarak Tayland dizisi izlemeye başlayacak arkadaşlara 5 öneride bulunmak istedim. Size önereceğim bu Tayland dizilerinin tamamını izledim ve hepsini de gerçekten çok beğendim. Bu nedenle gönül rahatlığı ile izleyebilirsiniz.

Tayland Dizisi: I Wanna Be Sup’tar

tayland-dizileri-3
I Wanna Be Suptar

Win Pakorn adında bir karakterimiz var. Bu karakter ülkece tanınan bir süper star. Fakat bazı iftiralara uğraması sonucunda ülkesini terk etmek durumunda kalıyor. Sonrasında ise kaderi bir süper star olmak isteyen WanNueng ile kesişiyor. Romantizm, komedi ve gençlik alanlarında olan bu diziyi açıkçası çok beğendim.

Dizi hakkında tek eleştirim, dizinin sonlara doğru yavaşlaması ve sıkıcılaşması oldu. Diziyi beğendim beğenmesine fakat son bölümleri biraz atlayarak gittim . Ama yine de Tayland dizileri arasında bence en iyi ilk beşi hak eden bir dizi.

Tayland Dizi Önerisi: Roy Lae Sanae Luang

tayland-dizileri-4
Roy Lae Sanae Luang

Krao dizideki ana karakterimiz. Annesi daha Krao küçükken tecavüze uğruyor ve intihar ediyor. Eşinin ölümüne dayanamayan babası da kısa süre içerisinde vefat ediyor ve Krao’nun hayatı tamamen değişiyor. Krao hayatının geri kalanını annesinin intikamını almaya adıyor. Fakat intikam alacağı ailenin kızına gönlünü kaptırınca işler çok farklı bir hal alıyor.

Açıkçası diziyi izlerken keyif aldım. Birileri tayland dizisi öner dediği zaman aklıma ilk olarak gelecek dizilerden bir tanesi kesinlikle.

En İyi Tayland Dizileri: Roy Leh Sanae Rai

Roy Leh Sanae Rai
Roy Leh Sanae Rai

Roy Lae Sanae Luang dizi ile isimleri fazla benziyor değil mi? Aslında bu diziyi Roy Lae Sanae Luang dizisini ararken buldum. Dizinin ilk bölümünü açınca da kapatamadım. Dizideki oyunculuklar gerçekten muhteşem. Resmen yaşanan olayların gerçek olduğuna sizi inandırabiliyorlar. Roy Leh Sanae Rai dram, gençlik ve romantizm arasında dönen bolca entrikanın olduğu bir dizi. İzlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

Tayland Dizi Önerileri: Full House

tayland-dizileri-2
Tayland Dizileri – Tayland Dizi Önerileri

Full House aslında Kore dizisiymiş. Kore’de çok tutulup sevilince bütün Uzak Doğu ülkelerine uyarlaması yapılmış. Açıkçası ben Kore versiyonunu diziyi izledikten sonra öğrendim ve henüz izleyemedim. Ama dizi ülkemize bile uyarlanmış durumda. İzleyen varsa “İlişki Durumu Karışık” diye bir dizi vardı ülkemizde. 2015 yılında Show Tv üzerinden yayınlanıyordu.

Om-Em ana karakterimiz. Annesi ve babası vefat ettikten sonra ablası ile beraber ailesinden kalan evde yaşamaktalar. Bir gün Om-Em seyahate gidiyor. Ablası ise vakit kaybetmeden evi satarak nişanlısı ile birlikte olan borçlarını ödüyor. Dizinin başlangıcı tesadüf üzerine kurulu. Ama izlemesi gerçekten efsane keyifli bir dizi. En iyi tayland dizileri konusunda kesinlikle 2. sırayı hak ediyorlar.

Tayland’ın En İyi Dizisi: Kiss Me

kiss-me-tayland-dizisi
Tayland Dizileri – Kiss Me

Kiss Me dizisinin orjinali aslında “Itazura Na Kiss” adında bir anime. Diziyi izledikten sonra merak edip ilk 4-5 bölümünü izledim. Fakat keyif almadığım için animesini yarım bıraktım.

Kiss Me dizisi tek kelime ile muazzam bir dizi. Sizi güldürüyor, eğlendiriyor bazen ise içerisindeki romantizm ile sizleri hüzünlendiriyor.

Dizi konusu ise aslında bir aşk çemberi. Tenten ve Taliw adında ana karakterlerimiz birbirini seviyor fakat ikisini de seven başkaları var derken işler öyle karışıyor. Dram, romantizm, gençlik ve komedinin birleştiği bu diziyi kesinlikle izlemelisiniz.

Umarım önerdiğim tayland dizileri hoşunuza gider.

Şimdiden iyi seyirler 🙂
Defne.Tayland Dizileri: En İyi 5 Tayland Dizisi” için 2 yorum

  • 23 Haziran 2018 23:29 Derdo Cevapla

    Aralarından sadece I Wanna Be Sup’tar’ı biraz izlemiştim. hiç yoktan iyidir diyebileceğim bir dizi zaman geçirtir 🙂

  • 14 Aralık 2021 12:31 Fiber Optik Ekçi Cevapla

    teşekkür ederim

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


Tavsiye Yazılar
Uzak Doğu Dizileri

Uzak doğu dizileri son yıllarda ülkemizde oldukça popüler bir hale geldi. U …