Bunları da Okuyabilirsiniz
Bilgisayar mı Toplayacaksın? Donanımcı Baba Önerileri!
Modern Teknolojinin Yok Ettiği Şeyler
Adsense Reklamları Web Sayfanızı Yavaşlatmasın
Oyun – Performans En İyi İşletim Sistemi
Fotoğraflara Yakalanmış Hayaletler!
Engel, Engel Olmasın!
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Türk Filmlerinin Unutulmaz Müzik Sanatçısı Osman İşmen

Müzik Sanatçısı Osman İşmen
Okunma Süresi
2 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
20.03.17
Yorum
7 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Yeni nesili bilmem ancak 90 kuşağı bu müzikleri çok sevdiğine eminim. Kemal Sunal Filmlerinin unutulmaz müziklerini yapan kişi Osman İşmen ve Orkestrasından bahsedeceğim biraz.

Kim Bu Osman İşmen?

Osman İşmen 1952 yılında İstanbul’da doğdu. 5 yaşından itibaren klasik piyano eğitimi aldı. İşletme Fakültesinden mezun olduktan sonra, 1976 yılından itibaren müzikle ilgilendi.

1978 yılında ilk albümü olan Diskomatik Katibim‘i çıkardı ve bu albümle Yılın Aranjörü Ödülünü aldı. Bu albümü 1979 yılında Disco Madımak ve 1980 yılında Kısa Dalga Vokal Grubu ile hazırladığı Disco Türkü izledi. Bu albümler başta TRT’de olmak üzere dönemin komedi filmlerinde sıkça kullanıldı.

Çıkardığı albümlerin yanı sıra, Nükhet Duru, Sezen Aksu, Ferdi Özbeğen, Nilüfer, Tanju Okan, Erol Evgin, Ahmet Kaya, İbrahim Tatlıses, Muazzez Ersoy, Hasan Cihat Örter, Kutsi… gibi sanatçıların albümlerine de aranjörlük yaptı. Yurt içinde ve Yurt dışında orkestrasıyla birçok konserler veren Osman İşmen, dünyaca ünlü Buddha Bar serisinin 3. albümünde Kale isimli şarkısıyla yer aldı. 1998 yılından beri çıkardığı albümlerde Jazz denemelerinde bulundu. Hayatı, Yazar Akın Ok tarafından Bir Şef, Bir Aranjör Osman İşmen isimli kitapta yer almıştır.

Osman İşmen Başlıca Eserleri

 • Diskomatik Katibim (1978)
 • Disco Madımak (1979)
 • Disco Türkü (1980)
 • Disco Maşallah (1981)
 • TRT Ara Müzikleri (1986)
 • Disco Gencebay (1987)
 • Jazz Eastern (1998)
 • Rakkas (2000)
 • Jazz İstanbul (2003)
 • Jazz Eastern 2 (2006)
 • East Inn (2006)
 • Sahara (2009)

Bir kaç yaptığı müziği video olarak paylaştığımda diyeceksiniz “aaaa bu müzikleri bu kişi mi yapıyormuş” diye 🙂 Her zamanki gibi bütün filmlerde müzikler arka planda kalır. Türk filmlerinin en iyi yanı müzikleridir.

Aşağıdaki Müzikleri Dinlemeyi Unutmayınız!

Saygılar.
Fakir Yazar.


Diskomatik Katibim

Disco Madımak

Osman İşmen Orkestrası-Nihavent Longa

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Sosyal Medya Anlık Fotoğraf Paylaşma Yayın Yapma Hastalığı
Sonraki Konu
28 Mart’da Bir Fakir Doğmuş
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın