Türkiye Kamp Alanı Rehberi – En İyi 5 Kamp Alanı

Birbirinden güzel sahil ve koyları olan ülkemizde bu sıralar en gözde tatil yöntemi hiç şüphesiz kamplı tatil yapmak. Gerek kendinizi bir programa kısıtlamak zorunda olmamanız gerek doğa ile iç içe bir tatil yapmanız gerekse maddi olarak çok daha uyguna gelmesi ile kamplı tatil düşünülmesi gereken bir seçenek. Bizde yaz tatilinin yeni yeni başladığı bu zamanlarda sizler için Türkiye Kamp Alanı Rehberi yazımızı hazırlayarak kamp yapabileceğiniz eşsiz 5 kamp alanını tanıttık.

Türkiye Kamp Alanı Rehberi

Türkiye kamp alanı rehberi yazımızda sizlere en iyi 5 kamp alanını tanıttık. Tabi bu en iyi 5 kısmı kişisel bir yorum. Benim gidip memnun kaldığım kamp alanları. Fakat size ufak bir bilgi vermek istiyorum. Bu paylaşacağım 5 kamp alanı da Ege Bölgesi ve çevresinde yer alıyor. Henüz başka bölgelere kamp amacıyla gidemedim. Gittikçe onları da sizlerle paylaşacağım.

1. Karagöl Kamp Alanı – İzmir

Karagöl Kamp Alanı – İzmir
Karagöl Kamp Alanı – İzmir

Karagöl kamp alanı, İzmir’in Menemen ilçesine yakın gerçekten ziyaret etmeniz gereken bir kamp alanı. Fakat sizlere bir önerim olacak Karagöl’e giderken mümkün olduğu kadar Menemen tarafından gitmeye çalışmayın. Çünkü o bölgede yol konusunda biraz sıkıntılar var mümkün olduğu kadar asfalt yolları tercih etmeye çalışın.

Tesis yıl boyunca açık. Yani dilediğiniz zaman gidebilirsiniz bu mükemmel bölgeye. Kamp alanına dilerseniz kendi çadırınızı kurabildiğiniz gibi dilerseniz hazır kurulu olan çadırlardan birini de kiralayabilirsiniz.

2. Özdere Kalemlik Kamp Alanı – İzmir

Özdere Kalemlik Kamp Alanı – İzmir
Özdere Kalemlik Kamp Alanı – İzmir

Açıkçası ilk keşfettiğim zaman en sevdiğim kamp alanıydı Özdere Kalemlik. Ama son zamanlarda iyiden iyiye halk tarafından bilinirliği arttı ve kalabalık olmaya başladı. Günübirlik mangal yapmaya gelenler olduğu gibi çadırları ile yerleşik hayata geçen kişilerin varlığı açıkçası beni bir miktar buradan uzaklaştırdı. Ama hala Türkiye’nin en güzel kamp alanlarından biri olmaya aday. Özellikle bahar aylarında kesinlikle ziyaret etmenizi öneririm.

3. Olympos Kamp Alanı – Antalya

Olympos Kamp Alanı – Antalya
Olympos Kamp Alanı – Antalya

Ülkemizde en çok bilinen kamp alanı sanırım Olympos. Fakat bu ünü kesinlikle hak ederek kazanmış. Gerek tarihi dokusu, gerek yeşili gerekse mavisi ile gerçekten görülmesi gereken bir yer. Dilerseniz çadırla giderek kamp yapabilir dilerseniz çevredeki uygun fiyatlı pansiyonlarda kalabilirsiniz. Ne kadar kalabalık olsa da hala Türkiye’nin en iyi kamp alanları listesinde ilk sıralara oynayacaktır.

4. Karaburun Dolungaz Kamp Alanı – İzmir

Karaburun Dolungaz Kamp Alanı – İzmir
Karaburun Dolungaz Kamp Alanı – İzmir

Son zamanlardaki yeni gözde kamp alanım. Karaburun Dolungaz kamp alanına ulaşım biraz zor ama kesinlikle sonuna kadar değiyor. Eşsiz manzarası ve mükemmel bir denizi var. Kafeterya olduğundan dolayı ihtiyaçlarınızı kolaylıkla görebiliyorsunuz. Diğer kamp alanlarına göre daha ismi tam bilinmiyor diyebiliriz. Bu nedenle biraz daha insanlardan uzak ve yalnız bir tatil istiyorsanız kesinlikle benim önerim Karaburun Dolungaz kamp alanı olacaktır.

5. Fethiye Kabak Koyu Kamp Alanı – Muğla

Fethiye Kabak Koyu Kamp Alanı – Muğla
Fethiye Kabak Koyu Kamp Alanı – Muğla

Muğla’nın en güzel tatil beldelerinden biri olan Fethiye’ye bağlı Kabak Koyu gerçekten kamp için yaratılmış. Masmavi deniz ve doğanın bir arada bulunduğu bölgede farklı konaklama seçeneği sunan kamp alanları da var. Güzel bir tatil için önerebileceğim en güzel alanlardan birisi kesinlikle.

Türkiye kamp alanı rehberi yazım burada sona eriyor. Gittiğim ve beğendiğim kamp alanlarını sizlerle paylaştım. Gezip görmeye devam ettikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Sizlerinde gidip gördüğünüz ve beğendiğiniz kamp alanları varsa yorum bölümünden bize ulaştırabilirsiniz. Türkiye kamp alanı rehberi yazımıza ekleyebiliriz.

Ayrıca değerli bir arkadaşımın Doğa ve Yaşam ile ilgili edindiği bilgilerini yayınladığı Doğa Bloğu web sayfasına göz atmanız bu sayfadan bilgiler edinmeniz ileride kamp kurmak için işinize yarayacaktır.  Doğa, Yaşam, Kamp Yapma ve Hayatta Kalma Sanatı

Saygılar.
Defne.Türkiye Kamp Alanı Rehberi – En İyi 5 Kamp Alanı” için 1 yorum

  • 6 Temmuz 2018 23:30 berkant güngör Cevapla

    İzmirden bir kaç kamp alanı yazmışsın güzel yerler ancak bir izmirli olarak şunu diyeyim kamp vesaire herşey çok güzel ancak temiz bırakmıyor gelen pisliğini bırakıp kampını yapıp gidiyor duyarlı olun biraz.

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


Tavsiye Yazılar
Ailenin Önemi

Aile kavramı tüm insanlar için evrenseldir ve kutsal bir öneme sahiptir. To …