Bunları da Okuyabilirsiniz
Meteor Tehdidi
Türk Filmlerinin Unutulmaz Müzik Sanatçısı Osman İşmen
Beyaz Kağıt ve Kömür Karası Kalem
Eski Siyaset Adamları Bu Ne Güzel Açık Oturum
Saçım Saçın Olsun
1 Aralık Dünya AIDS Günü
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Web Sayfanızın Mobil ve Tablet Görünümünü Chrome’da Test Edin

Mobil ve Tablet Görünümünü Chrome’da Test Edin
Okunma Süresi
3 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
10.06.17
Yorum
3 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Her ne kadar güncel sorunlar hakkında makaleler yazsam da. Arada bir Web Yazılım ve Web geliştiricileri için bir kaç makale eklemek istiyorum.

Web Sayfanızın Mobil ve Tablet Görünümü Niçin Önemli?

Mobile ve Tablet Arayüz Gogole Chrome

Teknolojinin monitör ekranlarından telefon ekranlarına geçmesi ile birlikte artık kullanıcıların İnternet’de gezebilmesi bilgiye ulaşabilmesi için elinde akıllı bir telefon olması yeterli. Ancak web sayfanızın mobil arayüzü kullanışlı değil ise ziyaretçiler pek fazla ilgilenmeyecek ve web sayfanızda fazla zaman geçirmeyeceklerdir.

Günlük Google Analystics verilerini kontrol ederseniz, telefon ve tablet kullanıcılarının web sayfanızı ziyaret sayısı baya yüksek olduğunun farkına varacaksınız.

Google Chrome’da Web Sayfanızın Mobil ve Tablet Görünümünü Test Edin.

Web sitenizi veya uygulamanızı farklı tarayıcılarda ve farklı mobil cihazlarda test etmek önemlidir. Bununla birlikte, herkesin bir iPhone, Google Nexus, Blackberry ve yeni bir Samsung telefonu var.

Dolayısıyla, bir mobil veya tablet cihaz taklit edebilmek, sitenizi veya uygulamanızı, aslında bu cihazlara sahip olmaksızın bu cihazlarda test edebilmeniz anlamına gelir. Hiçbir emülatörün kusursuz olacağı garantisi yokken, Chrome’da sizi oldukça yakınlaştıracak ve çok çeşitli popüler mobil cihazlar ve tablet cihazları destekleyen yerleşik bir özelliği var.

Web Sayfanızın Mobil ve Tablet Görünümünü Google Chrome’da Test Edebilmeniz İçin Yapmanız Gerekenler

Google Chrome Geliştirici Araçlarını açın ve Telefon/Tablet simgesine tıklayın sol panelden istediğiniz telefon ve tablet modelini seçerek seçtiğiniz telefon yada tablet görünümünü inceleyin.

Eğer bu telefon listesinde kullandığınız telefonun modeli yok ise Edit seçeneğine tıklayarak telefon ve tablet listesinden listede olmayan modelleri seçebilirsiniz. Ayrıca Edit sekmesinde kendiniz özel boyutlar girerek görünümlerini test edebilirsiniz.

İlgili Video:

Web Geliştiricileri için Google Chrome’un geliştirdiği bu harika Mobil ve Tablet ön izleme özelliği sizlere tanıttım.
Herkese iyi çalışmalar dilerim.

Saygılar.
Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Aşk mı? Para mı?
Sonraki Konu
Video Oyunlarındaki Silahları Gerçeğe Dönüştüren Metal Sanatçısı
Yorumlar
Facebook'dan Yorum Bırakın
Fakir Yazar Üzerinden Yorum Bırakın
Bu yazıya 3 kişi cevap yazdı.
  1. Teşekkürler Fakir Yazar. Geliştirici Araçlarına tıklamaya gerek yok kısa yoldan sayfada bir yere Sağ tıklayıp Öğeyi Denetle denmesi yeterli gerisi yine aynı.

  2. Artık her insanın elinde akıllı bir telefon olduğu için insanlar bilgisayara ihtiyaç aç duymadan istediği bir konu hakkında internetten araştırma yapabiliyor. Bu yuzden de ben sitelerinin mobile uyumlu olması bence de çok önemli zira telefonun hem işlem olarak hemde boyut olarak bilgiyaradan farklı bir yani vardır.

  3. Gercekten guzel bir anlatim olmus. deneyince bazi hatalari farkettim ve duzelttim. umarim herkesin isine yarar