Olayları Çarpıtarak Yalan Haber Yapan Bazı Haber Sayfaları

Sosyal Medya da bazen uydurma haberler görüyorum malum ülkemizin durumu bir günümüz sakin sıkıntısız geçmiyor her gün farklı bir olay. Ancak bu durumdan rant sağlamak isteyen şerefsizler var bu ülkede evet şerefsiz onlar. Umarım üstlerine alınırlar içlerinden birileri okursa bu yazıyı. Şerefsizsiniz!

Anlatmak istediğimi anlamanız için buradan itibaren yazımın tamamını okumanız gerekmekte ki bu şerefsizliği anlayabilesiniz.

yalan haber
Sosyal Medya ve Haber sayfalarında yalan haber yapıp hit sağlamak!

Veletlerin ve Kişisel Şahısların Açtığı Haber Sayfaları

Haber Sayfası Açmak O Kadar Zor Mu?

Tabii ki de hayır çok basit Haber sayfası açmak için Alan Adı (Domain) alın yanına da idare eder bir Hosting hazır bir Haber Teması WordPress’i kur bitti. Dört dörtlük haber sayfası istesem 2 günümü almaz hazırlamak bu kadar basit. Ancak haber içeriği elde etmek millete okutmak kısmını siteyi kurmak kadar çok basit sanıyorlar!

Açılan Haber Sayfasına İçerik Sağlama

Haber sayfasını açan dingil sayfayı açmadan önce şunu düşünmüyor; Haberleri nasıl elde edeceğim?
Bunu yapan bir haber ajansı değil; çalışanları olsun, yazarları olsun, haber peşinde koşturan gençleri olsun, değil mi? Bu olayı yapan genelde tek 1 kişinin başının altından çıkıyor ya Bakkal ya Esnaf yada Bilgisayar başında oturan boş zamanında League of Legends, Dota, Pubg oynayan bir velet belki… kim bilebilir. Habere ilgi olduğunu bildiği için buradan hit elde edip para sağlamak isteyen kişiler.

Genelde Haber Sayfasını açtıktan sonra yaptıkları büyük haber sayfalarının haberlerini alıp yayınlamak ufak tefek değişiklikler yapıp itelemek tarzı şeyler. Yani o haberi alıp getiren muhabirin haberi yazan editörün haber için uğraşmış onca kişinin hakkını yiyerek emek çalarak eklerler sayfalarına!

Haliyle Yeni Açmış Olduğu Haber Sitesi Büyük Haber Sayfaları İle Yarışamıyor!

Yeni açmış olduğu haber sayfasına hit gelmiyor! Kimse girmiyor! Olmuyor! Çünkü büyük haber sayfalarındaki haberleri alıntı yaparak yayınlıyor. Büyük haber sayfaları ile yarışamıyor. Hemen bir cinlik geliyor bu şerefsizlerin aklına gündemde olan haberleri çarpıtarak ve yalan haberler yayınlayarak milleti kandırmak olmamış olan olayı olmuş gibi yazarak hit sağlamak. İşte bu ŞEREFSİZLİKTİR! HAİNLİKTİR!

Benim Cahil Halkım İnanıyor Bu Şerefsizlerin Haberlerine!

Yukarıda yapılan şerefsizliği anlattım, web sayfaları ile uğraşan biri iseniz sayfalarına girince zaten belli oluyor haber sayfasının 1 kişinin elinin altından çıktığı. Tabii ki bunu kasten ülkeyi karıştırmak için yapanlar da var onlar ayrı olarak Ultra Hard Şerefsiz. Ancak beni en çok üzen bu çakma uydurma gerçeği yansıtmayan haberlerin altına inanarak hiç haberin doğruluğu hakkında araştırma yapmadan yorum yazan insanlarımız.

Lütfen okuduğunuz Haber ne olursa olsun doğruluğunu araştırmadan altına yorum yazmayın sizleri kullanıyorlar hit sağlamak ve iç karışıklık yaratmak için.

Devlet Bu Tarz Haber Çarpıtan ve Yalan Haber Yapan Haber Sayfalarına Göz Açtırmamalı!

Devlet bu tarz haber sayfalarını kapatmalı çünkü amaçları yalan ve çarpıtma haberler ile milleti kandırıp hit sağlamak, sağladığı hit ile reklamlardan gelir elde etmek. Ancak o yalan haberleri çarpıtılmış haberleri okuyan insanlarımız bu haberlere inanıyor ve bu yalan haberi bir başkasına anlatıyor bu haber yayılıyor gidiyor. Buda olmamış bir olay yüzünden insanlar arasında Acaba öyle mi? algısı yaratıyor. Haberin doğru olup olmadığı hakkında ikileme giriyor toplum. Hep bu şerefsizlerin yaptığı çarpıtma yalan haberler yüzünden.

Haber Yapıyor isen TEK BAŞINA OLMAZ! Haber Ekip ve Azim ile Çalışan Büyük Bir Grup İşidir!

Haber peşinde koşan bir ekibin ve haber yazan yazarların olmalı yani o koca götünü sererek kafandan olaylar sıkarak sadece milletin cahil kesimini kandırırsın. Sen ve sizler kendinizi biliyorsunuz yalan ve çarpıtılmış haber yapan Haber Sayfaları.

Haber peşinde bütün gün koşan, yağmurda ıslanan, Afrin’de çatışmanın ortasında haber yapan Haber Muhabirlerinin de emeğini ve hakkını yemektesiniz siz kendinizi haberci sanan çakma haber siteleri…

Bu durum gerçekten hoşuma gitmediği için ve insanımızın çok kolay her şeye kandığını görmek beni üzdüğü için biraz ağır yazdım. Aslında daha da argoya kaçabilirdim çünkü gördüğüm saçma sapan haberler ve haberin altında inanılarak yapılan yorumlar benim sinirimi gerçekten alt üst ediyor.

Ancak Ülkemizdeki Haber Sayfaları da tarafsız değil hemen hemen hepsi Yandaş Her biri Herhangi Bir Partiyi Savunuyor Ne Kadar Güvenebilirsiniz ki Yaptıkları Haberlere? Aynı haber bir sayfada farklı diğer sayfada farklı anlatılmış hangisine inansın bu millet? Hangi partiye taraf ise (Muhalefet/İktidar) o partinin yandaş sayfasındaki habere inanıyorlar genelde.

UYUYORSUNUZ GÖZ GÖRE GÖRE UYUTULUYORSUNUZ YALAN ÇARPITMA HABERLER İLE!

Saygılar.
Fakir Yazar.Olayları Çarpıtarak Yalan Haber Yapan Bazı Haber Sayfaları” için 4 yorum

 • 24 Mart 2018 14:29 Feri Peri Cevapla

  Ben de böyle bir tanesine denk geldim geçenlerde. Birçok bloğu var ve bu bloglarının içinde abuk subuk isimlerle diğer sitelerden aşırdığı kopya yazılarla saçma sapan bir şeylerin peşinde koşuyor. Birçok blogger arkadaşın da yazısını çalmış üstelik, ben de dahil. Rss ile çekmiş sanırım, o zamanlar Rss’m farklıydı, alan adını değiştirince, Rss adresimi de değiştirmiştim çekememiş daha. Bazı bloggerlarınkini ama hala çekmeye devam ediyor ve örümcek ağı gibi tüm bloglarında örüyor. Haber siteleri, detaylı inceleme yazısı yazan bloglar, teknoloji siteleri, seo siteleri, forumlar hep avları arasında. Şikayet ettik bakalım, beklemedeyiz, çoğumuz ettik. Haberi olmayanlara bizzat ulaştım.
  Umarım kaldırılır o blogları da. Ahlaksız ve şerefsizler çok.
  Geçen kargo bekliyordum, gelmedi, evde yokum diye. Halbuki evdeydim. Şubeye gidip almak zorunda kaldım. Evde yokmuşsunuz diyorlar bana. Ben de dedim “Ahlaksızlık ve yalancılık çok kolay…”

  • 24 Mart 2018 19:43 Fakir Cevapla

   Yorumun için teşekkürler feri. Bloglardan alıntılar artık sadece yazı ile olmuyor ben geçenlerde yazmış olduğum yazının videosunu gördüm adam bildiğin benim yazdığım yazıları kullanarak video yapmış youtube da ancak anlatmak istediğim konuda çok farklı feri anlatmak istediğim benim haber sayfaları ile ilgili yani çakma haber sayfaları ile.

 • 25 Mart 2018 09:55 Recep Hilmi Tufan Cevapla

  Maalesef böylelerine de özellikle yaşlılarımız çok inanıyor ve bir de bunu savunuyor. Ben her zaman söyler ve yazarım her gördüğünüze inanmayın sosyal medyada, internette diye. En son CHP’nin Domalan Kadın Heykeli olayını yazmıştım:

  https://www.rehitu.com/2018/03/chpnin-domalan-kadn-heykeli.html

  • 25 Mart 2018 14:16 Fakir Cevapla

   Bahsettiğim olayı anlatan bir haberi eleştirmişsiniz sayfanızda. En son örneği o daha neler neler var bu tür yapılmış haberler.

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


Tavsiye Yazılar