Bunları da Okuyabilirsiniz
Aşırı Kilo Alımı İle Doğabilecek Hastalıklar
Bilgisayar mı Toplayacaksın? Donanımcı Baba Önerileri!
Hastayken Spor Yapmak İyi mi? Kötü mü?
Farklı Dinlerde Ölüm ve Ölümden Sonraki Yaşam
Yeni Başlayanlara Akvaryum ve Balık Bakım Önerileri
Fakir Yazar ve Yazılarım Hakkında Sorular?
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Olayları Çarpıtarak Yalan Haber Yapan Bazı Haber Sayfaları

Çarpıtma Yalan Haberler Yapan sayfalar
Okunma Süresi
7 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
21.03.18
Yorum
4 yorum

Sosyal Medya da bazen uydurma haberler görüyorum malum ülkemizin durumu bir günümüz sakin sıkıntısız geçmiyor her gün farklı bir olay. Ancak bu durumdan rant sağlamak isteyen şerefsizler var bu ülkede evet şerefsiz onlar. Umarım üstlerine alınırlar içlerinden birileri okursa bu yazıyı. Şerefsizsiniz!

Anlatmak istediğimi anlamanız için buradan itibaren yazımın tamamını okumanız gerekmekte ki bu şerefsizliği anlayabilesiniz.

yalan haber

Sosyal Medya ve Haber sayfalarında yalan haber yapıp hit sağlamak!

Veletlerin ve Kişisel Şahısların Açtığı Haber Sayfaları

Haber Sayfası Açmak O Kadar Zor Mu?

Tabii ki de hayır çok basit Haber sayfası açmak için Alan Adı (Domain) alın yanına da idare eder bir Hosting hazır bir Haber Teması WordPress’i kur bitti. Dört dörtlük haber sayfası istesem 2 günümü almaz hazırlamak bu kadar basit. Ancak haber içeriği elde etmek millete okutmak kısmını siteyi kurmak kadar çok basit sanıyorlar!

Açılan Haber Sayfasına İçerik Sağlama

Haber sayfasını açan dingil sayfayı açmadan önce şunu düşünmüyor; Haberleri nasıl elde edeceğim?
Bunu yapan bir haber ajansı değil; çalışanları olsun, yazarları olsun, haber peşinde koşturan gençleri olsun, değil mi? Bu olayı yapan genelde tek 1 kişinin başının altından çıkıyor ya Bakkal ya Esnaf yada Bilgisayar başında oturan boş zamanında League of Legends, Dota, Pubg oynayan bir velet belki… kim bilebilir. Habere ilgi olduğunu bildiği için buradan hit elde edip para sağlamak isteyen kişiler.

Genelde Haber Sayfasını açtıktan sonra yaptıkları büyük haber sayfalarının haberlerini alıp yayınlamak ufak tefek değişiklikler yapıp itelemek tarzı şeyler. Yani o haberi alıp getiren muhabirin haberi yazan editörün haber için uğraşmış onca kişinin hakkını yiyerek emek çalarak eklerler sayfalarına!

Haliyle Yeni Açmış Olduğu Haber Sitesi Büyük Haber Sayfaları İle Yarışamıyor!

Yeni açmış olduğu haber sayfasına hit gelmiyor! Kimse girmiyor! Olmuyor! Çünkü büyük haber sayfalarındaki haberleri alıntı yaparak yayınlıyor. Büyük haber sayfaları ile yarışamıyor. Hemen bir cinlik geliyor bu şerefsizlerin aklına gündemde olan haberleri çarpıtarak ve yalan haberler yayınlayarak milleti kandırmak olmamış olan olayı olmuş gibi yazarak hit sağlamak. İşte bu ŞEREFSİZLİKTİR! HAİNLİKTİR!

Benim Cahil Halkım İnanıyor Bu Şerefsizlerin Haberlerine!

Yukarıda yapılan şerefsizliği anlattım, web sayfaları ile uğraşan biri iseniz sayfalarına girince zaten belli oluyor haber sayfasının 1 kişinin elinin altından çıktığı. Tabii ki bunu kasten ülkeyi karıştırmak için yapanlar da var onlar ayrı olarak Ultra Hard Şerefsiz. Ancak beni en çok üzen bu çakma uydurma gerçeği yansıtmayan haberlerin altına inanarak hiç haberin doğruluğu hakkında araştırma yapmadan yorum yazan insanlarımız.

Lütfen okuduğunuz Haber ne olursa olsun doğruluğunu araştırmadan altına yorum yazmayın sizleri kullanıyorlar hit sağlamak ve iç karışıklık yaratmak için.

Devlet Bu Tarz Haber Çarpıtan ve Yalan Haber Yapan Haber Sayfalarına Göz Açtırmamalı!

Devlet bu tarz haber sayfalarını kapatmalı çünkü amaçları yalan ve çarpıtma haberler ile milleti kandırıp hit sağlamak, sağladığı hit ile reklamlardan gelir elde etmek. Ancak o yalan haberleri çarpıtılmış haberleri okuyan insanlarımız bu haberlere inanıyor ve bu yalan haberi bir başkasına anlatıyor bu haber yayılıyor gidiyor. Buda olmamış bir olay yüzünden insanlar arasında Acaba öyle mi? algısı yaratıyor. Haberin doğru olup olmadığı hakkında ikileme giriyor toplum. Hep bu şerefsizlerin yaptığı çarpıtma yalan haberler yüzünden.

Haber Yapıyor isen TEK BAŞINA OLMAZ! Haber Ekip ve Azim ile Çalışan Büyük Bir Grup İşidir!

Haber peşinde koşan bir ekibin ve haber yazan yazarların olmalı yani o koca götünü sererek kafandan olaylar sıkarak sadece milletin cahil kesimini kandırırsın. Sen ve sizler kendinizi biliyorsunuz yalan ve çarpıtılmış haber yapan Haber Sayfaları.

Haber peşinde bütün gün koşan, yağmurda ıslanan, Afrin’de çatışmanın ortasında haber yapan Haber Muhabirlerinin de emeğini ve hakkını yemektesiniz siz kendinizi haberci sanan çakma haber siteleri…

Bu durum gerçekten hoşuma gitmediği için ve insanımızın çok kolay her şeye kandığını görmek beni üzdüğü için biraz ağır yazdım. Aslında daha da argoya kaçabilirdim çünkü gördüğüm saçma sapan haberler ve haberin altında inanılarak yapılan yorumlar benim sinirimi gerçekten alt üst ediyor.

Ancak Ülkemizdeki Haber Sayfaları da tarafsız değil hemen hemen hepsi Yandaş Her biri Herhangi Bir Partiyi Savunuyor Ne Kadar Güvenebilirsiniz ki Yaptıkları Haberlere? Aynı haber bir sayfada farklı diğer sayfada farklı anlatılmış hangisine inansın bu millet? Hangi partiye taraf ise (Muhalefet/İktidar) o partinin yandaş sayfasındaki habere inanıyorlar genelde.

UYUYORSUNUZ GÖZ GÖRE GÖRE UYUTULUYORSUNUZ YALAN ÇARPITMA HABERLER İLE!

Saygılar.
Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Sırt Ağrısı ve Nedenleri
Sonraki Konu
Bilgisayar Olmadan Nasıl Eğlenebilirsiniz?
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın