Bunları da Okuyabilirsiniz
Fotoğraflara Yakalanmış Hayaletler!
Gelecekte Çıkabilecek Çizgi Roman Uyarlaması Filmler
Blizzard-Hearthstone Baydın Artık!
Olayları Çarpıtarak Yalan Haber Yapan Bazı Haber Sayfaları
Bu Fotoğrafta Ne Görüyorsunuz?
Tüfeğin Dipçiği Nerede?
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Yalanlara Karşı Uyanık Olun! Yalan Nasıl Anlaşılır?

Yalan Nasıl Yakalanır?
Okunma Süresi
4 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
10.03.17
Yorum
13 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Her gün ülkemizde gerçek hayatta ya da sanal alemde bir çok kişi kendisine söylenen yalanlara inanıyor, başkaları tarafından kandırılıyor. Bir kişinin yalan söylediğini nasıl anlarız? Bu soruya cevap arayacağız bu yazımda…

Gerçek Hayatta Karşınızdaki Kişinin Yalan Söylediğini Nasıl Anlarsınız?

Konuştuğunuz kişi uzun süredir muhabbet ettiğiniz biri ise yalan söylediğini daha rahat anlarsınız. Normal zamanda sizle konuştuğu gibi konuşmaz, yalan söylemeye başladığı zaman hal ve hareketlerinin değişikliğinden anlayabilirsiniz. Elini çenesine götürür, kafasını öne eğer, yüzünüze bakmaz, elbisesinin bir parçası ile oynar yada konuşurken kelime seçimlerinde hata yapar. En önemlisi konuyu başka yönlere çekmeye uğraşır, aniden konuyu değiştirir ve önceki yalan söylediği konuya değinmez.

Hele bazıları vardır yalan söylerken öyle bir uçar ki söylediği yalana kendi bile inanır… Hayranım o kişilere 😀

Sanal Alemde Yalan Söyleyen Kişiyi Nasıl Anlarsınız?

İşte en can alıcı nokta! Bu durumda karşınızdaki kişiyi görmediğiniz için yazı yolu ile yalanı anlamak konuşma yolu ile anlamaktan daha zordur. Ancak konuşulan konuda aşırı abartıya kaçıyor ise yalan olma ihtimali her zaman yüksektir. Yanıt süresi önemlidir 2 cümle yazmak için 10 dakika düşünüyor ise bu bir yalan düşünme yoludur.  Bu gibi durumlarda görüntülü konuşma yöntemini seçiniz.

Eğer mail yada destek üzerinden alışveriş yapacağınız biri ise önce bir referans isteyiniz. İş yaptığı kişiler yada firmalar hakkında bilgiler hatta kişilerin adreslerini isteyiniz. Verdiği referanslara sorunuz; “Bu kişi ile çalıştınız mı? Memnun kaldınız mı?” diye. İlk defa yazıştığınız hiç kimseye güvenmeyiniz.

Telefonda Konuşurken Karşınızdaki Kişinin Yalan Söylediğini Nasıl Anlarsınız?

Sorduğunuz sorulara tam yanıt vermiyor yada geç yanıt veriyor ise ses tonunda kararsızlık yada tereddüt seziyor iseniz yalan söyleme ihtimali yüksektir. Gereksiz detaylar, gereksiz konular yada konuşulan konuyu geçiştirip başka yere çekmeler durumunda da yalan söyleme ihtimali doğar.

Yıllardır Yalana Alışmış ve Profesyonel Bir Yalancı İse Yalan Söylediğini Anlayamazsınız! Mümkün ise irtibatınızı kesiniz bu kişileri tanıyor iseniz çevrenizde var ise…!

Öncelikle Bizim Abaza Erkeklerimiz Bayan Görünce yada Bayan sesi duyunca hemen inanıyor. Sonra Yandım Anam Gitti Paracıklar 😀

Saygılar.
Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Yeni Başlayanlara Akvaryum ve Balık Bakım Önerileri
Sonraki Konu
Eski Siyaset Adamları Bu Ne Güzel Açık Oturum
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın