Bunları da Okuyabilirsiniz
Müzelerimiz Avrupa Kupalarıyla Dolu
Gelecekte İnsanlar İçin Tehdit Oluşturabilecek Robotlar
Çarşı Pazar Filmini İzledim
Yüksek Ateş ve Kabuslar
Hey Gidi Eski Ramazanlar
Yararlı mı? Zararlı mı? Tuz Kullanımı
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Yanık Çaydanlık Koleksiyonu

Yanık Çaydanlık Koleksiyonu
Okunma Süresi
4 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
14.05.17
Yorum
7 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Gün içinde çok fazla çay ve kahve tükettiğimi daha önceki yazılarımda belirtmiştim. Ancak çay ve kahveleri hazırlarken birçok kez ocaktaki suyu unutarak Çaydanlık ve Cezve yaktım. Nasıl unuttuğuma dair onca çaydanlık yakma hatırasından en önemlisini  sizlere anlatacağım.

Ocağa Çay Suyu Koyduğumu Unutup Elektrik Faturası Yatırmaya Gittim!

Bu yaşadığım olay 3-4 sene önce oldu. Öğle vakti çay suyunu koydum ve ocağın altını yaktım. Gidene kadar demleyeyim dedim. Giderken de çayın altını kapatırım. Ben gelene kadar çay demini alır. Gelince de mis gibi içerim. Neyse bilgisayarın başına geçtim (Her şeyin sorumlusu bilgisayar aslında). O zamanlar takıldığım bir forum sayfası vardı. Bir yandan oradaki yazışmaları okuyorum bir yandan da onlara cevap yazıyorum derken ben ocaktaki suyu unuttum.

Üstüme montumu aldım ve fatura yatırmaya gittim. Fatura sırasını bekledim. Faturayı ödedim. Dönerken hâl hatır sormak için arkadaşın yanına uğradım. Tavla atalım dedik. Abi o arada arkadaş bana “çay ikram edeyim sana” deyince kafamdan aşağı o kaynar sular döküldü. “Eyvah. Ben ocağa çay suyu koydum. 1 saatten fazladır kaynıyor. Lan ev yanmasın!” dedim. Adamın arabası da var. Beni eve bırakabilir ama ben o korkuyla koşarak gittim. Bizim evin sokağına vardım. Duman var mı diye karşıdan cama bakıyorum. Ben artık ev yanmıştır diye düşünüyorum. Çünkü 1 saati geçmiş o çaydanlık ateş de yanıyor.

Yanık Çaydanlık Koleksiyonu

Arkadaşlar eve geldim ve kapıyı açtım. İçerisi yanık kokuyor. Hemen kendimi mutfağa attım. Baktım kaynaya kaynaya çaydanlığın içindeki su bitmiş. Çaydanlık artık kıpkırmızı olmuş. Çekiç ile vursan çaydanlık yeni bir şekil alır. Yani istesen onu tekrar dövüp başka bir şey imal edebilirsin.  😀

Hemen ocağın altını kapattım. Yanık çaydanlık kokusu gitsin diye camları açtım. Çaydanlığa ellemedim. İstesem de dokunamazdım zaten. Çaydanlık kıpkırmızı olmuştu. Soğumadan dokunmak mümkün değil. Çaydanlık soğuduktan sonra kapkaraydı. Annem görürse beni ne yapar bilmem. Gidip çaydanlığı hemen çöpe attım. Yerine de anemin vitrine koyduğu vitrin süsü çaydanlığı koydum. Komedi resmen. 😀

Tabi ki annem eve gelince kokudan anladı. Yanmış çaydanlık kokusu bütün eşyaların üzerine sinmişti. Baya bir azar yedim. Haklılar. Benim hatam. Ev yanabilirdi. Allah korusun can kaybı da olabilirdi. Arkadaş “Çay ikram edeyim sana” demeseydi her şey olabilirdi.

Böyle şeyler ihmale gelmez. Bir şeylerle uğraşıyorsanız dikkat edin. Çay suyu ya da ocağa bir şey koyduysanız mutlaka telefon alarmını kurun ve suyun yaklaşık kaynama süresi kadar zaman ayarlayın.

Saygılar.
Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
WordPress Eklenti Arayanlar İçin AddPlugin.com
Sonraki Konu
Fakir Yazar’ın Çevre İle İletişimi
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın