Fakir Yazar Yazarlık Başvuru Şartları

Fakir Yazar bir süre kişisel olarak makaleler yayınladıktan sonra yayın hayatına birden fazla yazarın olduğu bir platform ile devam etme kararını aldı, bu kararını da kısa sürede hayata geçirdi. Fakir Yazar’da birden fazla yazar makaleler hazırlayıp ziyaretçilerine sunmakta.

Eğer sizlerde yazı yazmayı seviyor yada bilgi birikiminizi başkaları ile paylaşmak istiyor iseniz blog sayfamızda makaleler hazırlayıp sunabilir siniz.
Ancak sayfamızda yazılar yayınlamak için bazı şartlar ve kurallar bulunmakta.

İmla, Dil Bilgisi, Noktalama İşaretleri ve Yazım Kurallarına Uyum Hakkında

Gönül ister ki Dört dörtlük bu kurallara uyumlu makaleler çıkartmanız. Ancak bizim sizlerden istediğimiz hazırladığınız makale okuyucu tarafından okunduğunda anlatılmak istenen bilgi anlaşılacak durumda olması. (okuyucu makalenizi okuduğunda okuduğunu anlamalı).

Hazırladığınız makaleler editör tarafından incelenecek eğer gözle görülür yazım ve imla hataları var ise düzeltilecek ancak anlatılmak istenen konu kesinlikle değiştirilmeyecektir. 


Kısa Soru ve Cevaplar

1-Hangi Kategorilerde Makaleler Yazılacak?

Blog sayfamızda bulunan her kategoriye makale hazırlayabilirsiniz. Ancak sizlerden istediğimiz eleştirel bir anlatım ile yazmanız. Ayrıca iletişim bölümünden kategori ekleme tavsiyesinde bulunabilirsiniz.

2-Siyaset İçeren Yazılar Hakkında Tutumumuz Ne?

Blog kategorileri arasında Siyaset ve Eleştiri kategorisi mevcut her yazar görüş ve düşüncelerini yazmakta serbest ancak her yazar yazdığı kelimelerin doğurabileceği sonuçlardan kendisi sorumludur.

3-Makale Uzunluğu, Makale Görselleri ve Makale Düzeni Nasıl Olacak?

Makale uzunluğu 400 ile 750 kelime arası olması yeterlidir. Ancak kısa ve ilgi çekici bir yazı ise 250 kelimeden oluşan makaleler de yayınlanabilir. (Editörün Onayına bağlı.)
Makale içeriğinde konu ile alakalı 1 adet 500×300 görsel olmak zorundadır. Öne çıkan görsel boyutu ise 300×300’dür.

4- Kopya ve Alıntı Yazı Hakkında Bilmeniz Gerekenler?

Yazmış olduğunuz makalenin tamamı kopya ya da tamamı başka bir sayfadan alıntı olduğunda yazarlığınız sona erdirilir. Ancak Başka sayfalardan ufak paragrafları kaynak belirterek yazılarınızda kullanabilirsiniz. Kısa ve öz sadece fakir yazar için makale yazmanız gerekmekte.


Yazar Olmak İsteyen Arkadaşlardan İstediklerimiz!

  • 1 Adet 300×300 Fotoğrafınız (herhangi bir resim upload sayfasına upload ederek linkini yollayın.)
  • Adınız Soyadınız
  • Kısa Biyografi yazınız.
  • Örnek 1 tane Makaleniz. (herhangi bir upload sayfasına upload ederek linkini yollayın.)
  • Sosyal Ağ Hesapları, Mail adresi ve Varsa İnternet Sayfası

Yazarlık Başvurusunda bulunmanız için sizden İstenilenleri İletişim sayfasından Fakir Yazar’editörüne iletebilirsiniz.


Tavsiye Yazılar