Bunları da Okuyabilirsiniz
Şehirler Arası Terminallerin Vatandaşa Kazığı
Kargo Şirketleri Fakir Yazar’dan Eleştiri
Yapay Zeka Robotlar’da Nasıl İşlemektedir?
Yabancı Dizi Tavsiye Sayfasına Yeni Arayüz
Sosyal Medyanın Gücü ve Toplumsal Hareketler
Kendi Reklam Gelirinizi Kendiniz Çıkartın!
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Yeni Başlayanlara Akvaryum ve Balık Bakım Önerileri

Akvaryum bakımı ve Öneriler
Okunma Süresi
3 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
08.03.17
Yorum
9 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Bu yazımda kendimin de beslemekten zevk aldığım akvaryum ve balık hobisi hakkında yazacağım 🙂 Genelde bir çok kişi balık beslemekten çekinir sebebi bakamadığı için ölmesidir.

Akvaryuma Aldığım Balıklar Neden Ölüyor?

  • Uyumluluk: Öncelikle her balığın birlikte yaşadığı uyumlu balıklar ve uyumlu olmadığı balıklar vardır. Etçil bir balığı yada Çiklit dediğimiz amerikan, malawi yada tangakiya gölü türlerini canlı doğuran akvaryumuna bırakır iseniz canlı doğuran türlerini sabah göremezsiniz afiyet ile yerler 🙂 Petshop’a gidince onun rengi güzel, bunun şekli güzel diye hepsinden alır iseniz diğer gün bazılarını ölü görürsünüz. Petshoplar para kazanmak için satar,  balığa acımaz.
  • Akvaryum hacmi: Akvaryumun boyutuna ve hacmine göre balık seçimi yapınız bölge seçen balıklar için geniş akvaryumlar tercih edilir, en az 200 litre. Ancak canlı doğuran gibi ufak balıklar için 70-80 litre yeterli bakacağınız balık sayısı fazla ise arttırabilirsiniz hacmi. Çok balık küçük akvaryum suda pislenme, akvaryum içinde yer kavgaları ve ölümlere neden olur.
  • Su Değişimi: Balık sayısına ve akvaryumun boyutuna göre haftada 1 yada 2 kez dip çekimi ve %30 su dinlenmiş su değişimi yapmanız gerekir. Kesinlikle dinlenmemiş su koymayınız. Koyduğunuz suyun sıcaklığı akvaryumun suyu ile aynı olsun. Yoksa balıklarınız şoka girer ve ölür.
  • Kaliteli Filtre: Eğer Akvaryumunuz 60 litrenin üstünde bir akvaryum ise dış filtre alın altında ise iç filtre yeterlidir. Kaliteli bir filtre alır iseniz sizin ve balıklarınızın yararına olur.
  • Yemleme: Akvaryum balıklarınızı tavuk yemler gibi yemlemeyin! Balıkların en çok ölüm sebebi aşırı yem atılmasından dolayı olmaktadır. Günde 2 kez balık sayısına göre yeterlidir. Şunu unutmayın balıkların doyma içgüdüsü yoktur.

Yukarıdaki bilgilere göre hareket eder iseniz balıklarınız sağlıklı bir şekilde büyür ve üremeye başlarlar.

Fakirin Beslediği Balıklar Neler?

Tabiki Fakir Balıkları 😀
1 adet oscar 1 çift de texas yani 3 adet amerikan besliyorum 🙂
Şimdiye kadar beslediklerim Lepistes ile başladım, daha sonra Sarı Prenses ardından Fontoza brundi ondanda vazgeçip 1 adet Midas besledim. Fotoğraftaki de Midas ile Fakircik 🙂

Saygılar.
Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Hobbit Evde 1 Gecelik 763 TL
Sonraki Konu
Yalanlara Karşı Uyanık Olun! Yalan Nasıl Anlaşılır?
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın