Bunları da Okuyabilirsiniz
İron Man Uçuş Takımı Gerçek Mi Oluyor?
Sinir Bozucu Sosyal Medya Reklamları
Kuzey Kore Hakkında Birkaç İlginç Bilgi
İlkel Teknoloji – İlkel Eşyalar İle Hayatta Kalma
Sosyal Medyanın Gücü ve Toplumsal Hareketler
Fakir Yazar’a Göre En İyi Güldürü Ustaları.
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Yeni Bir Takım Sporu 360 Ball

360 Ball Yeni spor dalı
Okunma Süresi
2 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
20.04.17
Yorum
6 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Youtube’da gezinirken rastladım 360 Ball takım oyununa! İlk gördüğümde “Aga bu nedir?” diye sordum kendime biraz izledim gayet zevkli bir spor dalı. Turnuvaları düzenleniyor kendi çapında bilinen bazı ülkelerde. 360 Ball’ı sizler için inceledim.

360 Ball Nasıl Bir Spor Ola?

Yeni Bir Takım Sporu 360 Ball

Oyun yani spor dalı ismini 360 derece olarak kabul edilen daireden alıyor yani daire oyunu yada daire topu tarzında bir şey olması gerek.

360 Ball, iki oyuncu tarafından yada 2vs2 olarak dairesel bir alanda oynanan bir raket sporudur. Oyuncular, merkezi olarak yerleştirilmiş içbükey bir disk üzerine kauçuk bir top atmak için raketleri kullanırlar. Amaç dairenin dışına topu çıkartmamaktır eğer karşı takımın vurduğu topa yanıt veremezsen top ortadaki disk yerine  yeşil alana yere değerse kaybedersin.

360 Ball Kardiyo ve Aerobik hareketler ile çok yönlü olarak faydalı vücut egzersizleri yapmanızı sağlar. Yağ ve kilolarınızı kasa çevirirken, bir yandan da sosyal etkileşimi, zihinsel uyarıyı ve el-göz koordinasyonunu geliştirmenizi sağlar.

Yeni Bir Takım Sporu 360 Ball

360 Ball’ı Bulan ve Geliştiren Kim?

Güney Afrika’da Collins kardeşler, Mark ve John, tarafından icat edilmiştir. 360 Ball bulunduğu zamandan itibaren iki kardeş tarafından sürekli üstüne bir şeyler koyularak bugünün hızlı tempolu sporuna dönüştürüldü.

Peki 360 Ball Türkiye’de Oynana bilir mi?

Ülkemiz Raket oyunlarına sıcak bakan bir toplum değil, yani ben tenis kortu yapılmış çok yer gördüm. Ancak içinde çok nadir tenis oynayan insanlar gördüm. 🙂 Raket kullanmasını beceren bir yapımız yok sanırım. 🙂

360 Ball Oyun parkurunu kurmak gayet basit plajlara yada salonlara her yere kurulabilir. Eğer ben böyle bir parkur yapmak istiyorum halı saha gibi saatlik kiralamak istiyorum diyor iseniz yazlık yerlere kurulabilir güzelde para kazanabilirsiniz!

Saygılar.
Fakir ve 360 Derece Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Uyandırıcılık Ne Güzel Meslek
Sonraki Konu
Fakir Yazar’a Göre En İyi Güldürü Ustaları.
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın