Yeni Yılda Yeni Bir Hayat İçin Hazır mısınız?

Yeni yıl yaklaşırken yeni planlar ve yeni bir hayat için hayaller de çoktan başladı. Birçok kişi her yeni yılda yeni kararlar alarak ruhsal ve zihinsel olarak kendini daha iyi hissetmeyi amaçlar. Yeni yılda gardırop yenilemek, yeni yıla kilo vererek girmek, yeni bir saç stili yaptırmak, bazen yeni bir araba almak, bazense minicik yeni hayaller kurmak gibi durumlardan birkaçını planlıyorsanız yazımız tam size göre. Yeni yıl için tavsiyeler sunacağımız yazımızı okuduktan sonra planlarınızı ve hayallerinizi bir kez daha masaya yatırmanızda fayda var. Öncelikle yeni yıl kutlaması için ailenizle ya da sevdiklerinizle vakit geçirebileceğiniz güzel bir program hazırlayın. Evde ya da dışarıda hazırlayacağınız bu plana en sevdiğiniz kişileri dahil edin. ‘’Yeni yıla nasıl girersen tüm yılın öyle geçer’’derler ya hani aslında psikolojik olarak bu düşünceye odaklanırsanız tam da öyle oluyor.

Kendiniz Olun

Yeni yıl, yeni bir hayat düşüncesine odaklanırken kendiniz olmaktan vazgeçmeyin. Özellikle yeni yıl için yapacağınız planlarda başkalarına özenmeyin. Günümüzde Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya hesapları üzerinden gösterilen sahte hayatlara uyum sağlamaya çalışmayın. Birçok kişi aslında paylaştığı resimlerde gerçeği yansıtmıyor. Siz de kendinizi bu kişilerle kıyaslamak yerine kendi hayallerinize odaklanın.

Küçük Yenilikler Yapın

Yeni yıla küçük değişiklikler yaparak girmek hem motivasyon,hem de rahatlama açısından faydalıdır. Gardırobunuzda kullanmadığınız eşyaları ihtiyacı olan kişilerle paylaşarak kendinize yeni bir alışveriş yapabilirsiniz.Özellikle mağazaların yeni yıl indirimlerinden faydalanarak gardırobunuzu baştan aşağı yenilemeniz bile mümkün. Yeni yılda tarzınızı yenileyerek de motivasyon sağlayabilirsiniz. Saç modelini kestirmek için bile yeni yılı bekleyenleri görmüşümdür. Siz de kendinizi bu şekilde motive ederek yeni yıla yeni bir stille başlayabilirsiniz.

Başarılarınız ve Pişmanlıklarınızla Yüzleşin

Uzun bir yılı daha geride bırakırken hem pişmanlıklarınız,hem de başarılarınızla yüzleşmekten korkmayın. Geride bıraktığınız yılda maddi ve manevi birçok fırsatı değerlendirememiş, hatta pişman olacağınız adımlar atmış olabilirsiniz. Ancak hayattaki en büyük tecrübenin pişmanlık olduğunu unutmayın. Geride bıraktığınız günlerde keşke dedikleriniz için yeni yılda iyi ki demeye bakın. Başarılarınızla övünmekten ve kendinizi tebrik etmekten de çekinmeyin. Geçmişin sadece kötü yanlarını değil, iyiliklerini de göz önüne alarak bardağın dolu tarafından bakmaya çalışın.

Kin Tutmaktan Vazgeçin

Yeni yılın pozitif etkilerini avantaja çevirin. Küs olduğunuz akrabalarınız ya da arkadaşlarınıza siz adım atmayı deneyin. Kin tutmak sizi her yeni gün içinizi kemirecek sinsice düşüncelerle boğuşmaya sürükleyecektir. Bunun yerine daha mutlu günler için ufacık adımlar atmanın erdemini yaşayabilirsiniz.

Yeni Yıl Kutlaması İçin Fikirler
Yeni yıl İçin Fikirler

Yeni Yıl Kutlaması İçin Fikirler

Yeni yıla girerken hayallerinize adım atacağınız ilk saatler önemli. İster ailenizle evde sade bir yeni yıl kutlaması, isterseniz de arkadaşlarınız ya da sevgilinizle dışarıda eğlenceyi tercih edebilirsiniz.Nihayetinde yeni bir yılın sabahına kendinizi daha huzurlu hissedeceğiniz seçimi yapmak sizin elinizde. Ancak size yeni yıl kutlaması için fikirler sunarak işinizi biraz kolaylaştıralım istedik.

Evde Yeni Yıl Kutlaması

Yeni yılda dışarıda olmaktan hoşlanmayanlar ve ailesiyle olmayı tercih edenler için birkaç önerimiz var.

 • Yeni yıl gecesini unutulmaz kılacak yeni yıl masası hazırlayın. Aileniz ve sevdiklerinizle güzel bir akşam yemeğinin ardından çerez, cips, patlamış mısır ve kola-fanta keyfi yapacağınız şık bir masa hazırlayabilirsiniz.
 • Geceyi daha eğlenceli hale getirmek için yeni yıla özel yayınlanan programları izleyebilirsiniz.
 • Kalabalık bir yeni yıl kutlaması yapıyorsanız çeşitli oyunlarla ailece daha keyifli vakit geçirebilirsiniz. Tombala, sessiz sinema, tavla, okey, jenga ve karaoke gibi keyifli oyunlarla bu geceyi ailenizle unutulmayacak anılara imza atarak geçirmeniz mümkün.

2019 yeni yıl kutlaması için fikirler sunduğumuz yazımızda son olarak yeni yılı sevdiklerinizle unutulmaz kılacak fotoğraflar çekmenizi de öneririz.

Ailenizle ve sevdiklerinizle mutlu bir yıl geçirmeniz dileğimle…

Saygılar.
Glsm.Yeni Yılda Yeni Bir Hayat İçin Hazır mısınız?” için 4 yorum

 • 18 Aralık 2018 12:30 fatih pınar Cevapla

  Gerçekten harika bir yazı hazırlamışsınız teşekkürler.

 • 18 Aralık 2018 15:05 Beyda'nın Kitaplığı Cevapla

  Çok güzel dilekler ve olumlamalar. Aslında kin tutacak bir şey yok ama insanlar maalesef kısacık hayatı kendilerine ve etrafındakilere zehrediyorlar… Mutlu yıllar.

 • 18 Aralık 2018 20:59 fatih pınar Cevapla

  Blogunuzu zaman zaman ziyaret ediyorum. Çok güzel çalışmalarınız var. Başarılarınızın devamını dilerim. Benim de daha dört aylık bir blogum var, bu konuda çok bilgi sahibi değilim. Benim blogumu da zaman zaman ziyaret etmek ve yorum yapmak suretiyle desteklemenizi bekliyorum. Herkese iyi çalışmalar dilerim.

 • 20 Aralık 2018 12:59 Zeynocan Cevapla

  Başta sağlık sonra mutluluk dilerim yeni yıldan. Savaşlar yaşanmasın çocuklar ağlamasın analar üzülmesin. Başka bir isteğim yok bütün yeni yıllardan isteğim bu oldu her sene ama yine mazlumlar ağladı kanlar döküldü 🙁

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


Tavsiye Yazılar
Ailenin Önemi

Aile kavramı tüm insanlar için evrenseldir ve kutsal bir öneme sahiptir. To …