Yılmaz ÖZDİL Mustafa Kemal Kitabını Bitirdim.

Yeni nesil ne kadar sevmese de kitap okumasını seven bir nesilde yetişen bir gencim. Bugüne kadar bir çok kitap okudum ancak hiç birine yazılarımda değinmedim. Bundan sonra okuduklarıma yazılarımda değineceğim ister okunsun ister okunmasın.

Genelde Tarih kitaplarını ve Mitoloji Romanlarını severim. Tarih kategorisine giren bu güzel kitap gazeteci Yılmaz ÖZDİL’in araştırmaları ile ortaya çıkmış Atamızın biyografi kitabıdır.

Esere ilk başladığımda çok akıcı anlatım ile yazıldığını fark ettim. Bu yüzden hemen bitmesin diye yavaş yavaş okumayı ve Atamız gibi önemli yerleri çizmeyi tercih ettim.

Yılmaz ÖZDİL Mustafa Kemal Kitabını Bitirdim.

Kitap Atatürk’ün doğumundan ölümüne kadar nasıl bir hayat sürdüğü, nasıl yaşadığı, sevdiği şeyleri ,sevmediği şeyleri, hayatına giren kadınları, çalışma prensiplerini, yatma kalkma, giyinme, dostlarını, düşmanlarını, savaş sahasında duruşunu, düşüncelerini, modern Türkiye planlarını, yaptığı reformları, yaptığı projeleri, bütün yoğunluğun arasında düşündüğü şeyleri, espri yönünü, geçirdiği bütün hastalıkları, etrafındaki insanları ve ona karşı o insanların görüşlerini kaynaklar tarafından elde edilerek Yılmaz ÖZDİL tarafndan yazıya dökülmüş.

Yılmaz ÖZDİL bu eserde milletin kafasına yanlış sokulan Atatürk hakkında yanlış bilinen yalan dolan şeyleri kanıtıyla yer yer yazdığı bölümler var. O bölümleri genç neslin okumasını tavsiye ederim. Kafanız yalan dolan şeylerde dolmasın. Kültürsüz kafası örümcekli kesimden ümidi kestim artık. Hiç olmazsa gençlerimiz aklı başında olsun.

Kitapta en çok hoşuma giden yerler Mustafa Kemal’in Din ve İnanç konusuna bakış açısı. Kur’an’ı Kerim’i Türkçeye çevirtilmesi ve de camilerde Türkçe okutulması milletin inancını daha iyi bilmesini istemesindendir. Cami de arapça okunuyor ancak ne denildiğini ne anlatıldığını kimse bilmiyor. Bu konuda çok haklı.

Atatürk’ün sevmediği benimde hiç sevmediğim şey Din’i kullanarak insanları sömüren batıl kesim. Siz biliyorsunuz o kesimi günümüzde de var. Uydurma hadisler ile milleti kandıran kişiler ve kandırılan insanlar.

Bir Müslüman olarak Kur’an’da yazmayan hiç bir şeye inanmam.

İnanç ve Siyasetin birbirine karışmaması konusu günümüzde pek de korunmuş değil. Her seçim döneminde meydanlarda vaatler yerine dualar ve şarkılar okunuyor. Ve ardından alkışlar. Ortada ne vatandaşa vaat ne de yapılacak proje hiç bir şey yok. 2 Dua 1 şarkı verin oyları…

Okuduğum kadarı ile Mustafa Kemal Az uyuyan, uyumak yerine bol bol kitap okumayı tercih eden. Geçmişteki yaşanan olayları ve de okuduklarını baz alarak doğru ve yanlışı ayrıştırıp geleceğe yönelik doğru kararlar alabilen bir lider.

Bu güzel Türkiye’yi ve Cumhuriyeti Bizlere Hediye Ettiğin/Ettiğiniz için Sen ve Bütün Çalışma Arkadaşlarına Minnettarız Paşam.

İzindeyiz…

Kitabın fiyatı gayet ucuz 15 lira ve zamanla daha da düşecektir. Alın okuyun çocuklarınıza okutun.

Saygılarımla.
Fakir Yazar.Yılmaz ÖZDİL Mustafa Kemal Kitabını Bitirdim.” için 4 yorum

 • 8 Haziran 2019 14:43 teknolanya Cevapla

  Abi kitabı hiç okumadım ama 2500 tl’ye sattıklarında (özel basım olan) normal kitabı da alasım gelmedi.Ön yargılıyım o yüzden 🙂
  NOT: Beni hatırladın mı abi? 🙂

  • 8 Haziran 2019 14:50 Fakir Cevapla

   1881 kişide olacak özel basım kitap. Koleksiyon severler için basıldı. Onuda 15 liraya verecek halleri yok. Özdil bu konu hakkında açıklamasında Kitap çıkalı neredeyse dört ay oldu, henüz bir kuruş almadık.Kendimizi en sona bıraktık. Ama söz verdiğimiz bağışların tamamı kuruşu kuruşuna ödendi. 1881 koleksiyon serisinin geliriyle de, Mustafa Kemal çocuk serisi finanse edilecek. Buradan elde edilecek imkanlarla Anadolu’daki özellikle köy ilkokullarına daha fazla fırsat yaratılacak, daha fazla çocuğumuzun Mustafa Kemal’le arkadaş olarak tanışması sağlanacak. Diyor. Hatırladım kardeş 😉 Yorumun için teşekkürler.

 • 4 Temmuz 2019 00:26 ko-cuce Cevapla

  Tebrik ediyorum öncelikle bende okumak istiyorum fakat nasıl ulaşabilirim ulaşabilme şansım var mı fıyatı ne kadar olur?

  • 4 Temmuz 2019 08:32 Fakir Cevapla

   HepsiBurada’da 15.90TL ye alabilirsin.

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


Tavsiye Yazılar
Kahve ve Sağlık

Kahve'nin tarihi sağlığa yararları ve insan bedenine olan etkisi hakkında b …