Bunları da Okuyabilirsiniz
Çarşı Pazar Filmini İzledim
Nasıl Para Biriktirilir?
İnsanlar Gittiğinde Dünya’da Neler Değişecek?
Fakir Yazar 2016 Yılında Neler Yaptı!
Sosyal Medyanın Gücü ve Toplumsal Hareketler
Yeni Moda Kesik Pantolon 425$
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Youtuber Olmak ve Takip Ettiğim Youtuber’lar

youtuber
Okunma Süresi
5 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
17.12.16
Yorum
7 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları

Son zamanların en çok ilgi gören olayı Youtuber’lık. Videolar hazırlayıp Youtube sayfasında yayınlamak. Benimde biraz  zamanım olsa bende youtuber olma yolunda ilerlemek isterdim ancak elimde olan 2 adet web sayfasına zor zamanım yetiyor.

Youtuber olmak kolay mı?

Tabi ki de değil! Bir video’ yu hazırlamak 1 hafta da sürebilir, 1 ay’da, 1 günde tamamen kalite olayı video için araştırma gerek. Araştırma ve bilgiler edindikten sonra bunu sunmak için iyi bir ses, iyi bir program kullanabilme becerisi gerekiyor.

Sunmak için ses çok önemli. Sesiniz Belgesel anlatan biri kadar iyi olması gerekiyor. İzleyici ve dinleyici videonuzu izler iken sesinizden rahatsız olması izlenme oranlarını düşürüyor. Ses ve Video uyumu önemli. Video hazırlar iken eğer video sunumunu kendiniz yapacak iseniz el hareketleri, mimik ve jestlerinize dikkat etmeniz gerekiyor kötü görüntüler çıkabiliyor. Bunun örneklerini verebilirim ancak, bir Youtuber’ın ekmeği ile oynamak istemem.

Youtuber Olmak Gelir Sağlıyor mu?

Evet Adsense tarafından youtube üzerinden yayınlanan google reklamlarında gelir elde ediyorsunuz ancak bu gelirin tamamını alamıyorsunuz vergi, banka kesintisi gibi nedenler ile paranın bir kısmı elinize geçiyor. Örneğin 2000 TL lik bir Adsense kazancı elde ettiyseniz elinize 700-800 TL civarı bir para geçer. Kesile Kesile bu kadar kalıyor 🙂

Beğendiğim ve Takip Ettiğim Youtuber Sayfaları – En iyi Youtuber’lar

 Cavit Pancar
Cavit Pancar’ı ilk olarak “Pancar Tarlası” sayfasından tanıdım daha sonra “Cavit Pancar” adı ile sayfa açtı. Cavit Pancar’ın tarih kokan videolarını seviyorum. Cavit’in sunumu, video anlatımı harika. Videoları yapmak için çok zaman harcadığını düşünüyorum. Bence bu zamana değer. Başarılarının devamını dilerim. Sayın Cavit Pancar.

Emin Efendi
Emin Efendi’de takip ettiğim Youtube sayfalarının arasında videoları genellikle Korkunç ve Gizemli bilgiler, Dünya’nın sonu ve Kıyamet Teorileri ve Seri Katiller Hakkında içeriklerden oluşmakda çoğu videosunda korktuğum olmuştur 🙂 Adamın Sesi bile gizemli… Başarılarının devamını dilerim. Emin Efendi.

Enis Kirazoğlu ve Fifa Kariyer Serisi
Enis Kirazoğlunu Fifa kariyer videolarını çekmeye ilk başladığı günden beri takip ediyorum. Bu günlerde “Oyun Gezer” ekibinden ayrılıp, “Multiplayer” ekibine geçiş yaptı. Artık videolarına buradan devam ediyor. Hazırladığı Fifa kariyer videolarını çok beğeniyorum. İzler iken gerçek bir Lig maçı izlermiş gibi his veriyor insana. Gerçekten çok başarılı.

Kara Kutu
Kara Kutu; Türkiye ve Gündem hakkında, inanılmaz ve esrarengiz olaylar, hayvanlar alemi, askeri konular vb. gibi genel konularda videolar hazırlayan güzel bir Youtube sayfası. Sevdiğim video sayfalarından birisi ses ve sunum açısından gayet başarılı.

Oyun Portal
“Yavuz Selim”in Oynadığı oyunlar hakkında videoların bulunduğu harika bir youtube sayfası. Kanalında bir çok oyunun oynanış videosu var. Sayfasında yaklaşık 1.305.856′ Abone mevcut ve her gün artmaya devam ediyor.  Son derece başarılı bir arkadaşımız. Başarılarının devamı dileğimle…

PintiPanda TV
Pinti Panda’nın Oynadığı oyunlar hakkında çekmiş olduğu videoların bulunduğu youtube kanalı. Gayet başarılı bir arkadaşımız. Bir çok oyunun oynanış videosu mevcut sayfasında tavsiye ettiğim ve takip ettiğim kanallar arasında.

Trolden
Blizzard’ın Hearthstone kart oyununa dair ilginç ve komik oyun kombinasyonlarını anlatan, izlemekten zevk aldığım bir Hearthstone video kanalı. Hearthstone severlere tavsiye ederim.

Ruhi Çenet Videoları
Ruhi Çenet benim ilk takip etmeye başladığım Youtube kanallarından biridir. Sayfasındaki videoların sunumu ve anlatışı her yönden 4/4 lük diyebilirim. Astronomi, bilim, gündem, dünyadaki olaylar ve aklınıza gelebilecek her konu hakkında videolar mevcut kanalında 1.671.474 Abone’ye sahip ve her gün artmaya devam ediyor.

Bu Youtube kanalları benim takip ettiğim ve sevdiğim kanallar. Sizlerde takip ettiğiniz Youtuber ve Youtube Kanallarını Yorum olarak belirtebilirsiniz.

Saygılar.

Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
1 Yıllık League of Legends Maceram
Sonraki Konu
Bir Mango Ağacı Hikayesi
Yorumlar
Facebook'dan Yorum Bırakın
Fakir Yazar Üzerinden Yorum Bırakın
Bu yazıya 7 kişi cevap yazdı.
  1. Emin efendi ve Nova Prospekt tek geçerim Emin efendi neysede Nova Prospekt HARİKA adam harika işlere imza atıyor ve korkutuyor 🙂

  2. Ferhat Cetin

    Eniz kirazoğlunun fifa serisi harika gerçekten anlatımı da çok sağlam güzel liste hazırlamışsın tek tek abone oldum beğendiklerime. Teşekürler.

  3. Youtuberliğe hep bir merakım olmuştur Uygun bir zamanda bende başlayacagım ınsallah 🙂

  4. Türkiyede youtuber olmakdan ziyade para kazanan varmı çok merak ediyorum birde ne kadar kazanıyorlar

    • Var tabi ki bu beğendiğim youtuberların çoğu kazanıyor bir asgari ücret kadar gelirlerinin olduğunu tahmin ediyorum 🙂 Vergi,stopaj kesilince kazancının bir kısmı gidiyor tabi buna elektiriği, internet faturası vesaire kolay olmuyor dandik bir internet ve bilgisayar ile oyun videosu çekemezsin, çekersin ancak kaliteli olmaz 🙂

  5. Faydalı bir yazı olmuş. teşekkürler youtube de gerçeten çok önemli eğer internette aktif olmak istiyorsak bu yazıyı okumalıyız.

  6. Youtube ortamı son birkaç yıldır aşırı kötü olsa da Pintipanda, Enis Kirazoğlu gibi insanlar sayesinde biraz daha kaliteli hale geliyor. Bu arada baya ortak izlediğimiz kanal varmış 🙂