Bunları da Okuyabilirsiniz
İnternet Dizileri Dönemi
Sosyal Medya’da Ölüm!
Sosyal Medyanın Gücü ve Toplumsal Hareketler
Okul Kırtasiye & Malzeme Alışverişi Nasıl Yapılır?
Tüfeğin Dipçiği Nerede?
Yabancı Birinden Bir Kase Erişte
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Yüksek Ateş ve Kabuslar

Yüksek Ateş ve Kabus
Okunma Süresi
3 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
24.04.17
Yorum
4 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları

Havalar bir sıcak bir soğuk nedir bu dengesizlik? Nisan ayında bazı bölgelerimize kar yağdı. Sabah saatlerinde sıcak öğleden sonra hava sıcaklığının buz gibi olması insanın direncini kırıyor ve hastalığa yenik düşmesine neden oluyor. Mevsim geçişlerinde kendinize dikkat edin. Benim gibi Ooo.. hava sıcak giyeyim kısa tişörtü deyip çıkarsanız sonra yataktan çıkamazsınız 🙂

Yüksek Ateş ve Gördüğüm Kabuslarım

27 yaşındayım haliyle bu yaşıma kadar bir çok kez hasta oldum. Ancak her ateşim yükseldiğinde farkına vardığım tek şey kötü kabuslar görmem. Öyle böyle kabuslar değil cinayetler, 10 katlı binadan yere çakılmalar, birisinin beni baltayla kovalaması yada Aile bireylerinin birinin acı bir şekilde ölmesi gibi gibi… Rüyalar… Hatta 9 yaşında ateşliyken “Anne beni alacaklar götürecekler kurtar beni” diye sayıkladığımı bilirim.

Bu nedenle hasta olduğumda ateşim yükseldiğinde ateşimi düşürmeden uyumamayı tercih ederim. Kendime soruyorum bazen acaba ölüm döşeğinde olanlar yani ölmesine az kalan hasta insanlarda böyle kabuslar görüyor mu? O duruma gelmeden yani o anı yaşamadan öğrenemeyeceğim sanırım bu durumu.

Yüksek Ateş Nasıl Düşürülür?

Bilinçli yetişkin bir insan kendi ateşini rahatlıkla düşürebilir. Bunun bir kaç yöntem vardır.

  • Baş, boyun, koltuk altı ayak ve kol bileklerine ıslak mendil koyun ateşinizi düşürecektir. Ateşiniz nedeni ile koyduğunuz mendiller kısa sürede kuruyacaktır tekrar ıslatıp tekrar koyun.
  • En iyi çözüm yolu ılık duş almanız ateşinizi büyük oranda düşürecektir.
  • Bolca sıvı alın su, meyve suyu yada bitki çayı ancak çay sıcak olmasın ılık olarak için. Vücut yüksek ateş nedeni ile hızlıca sıvı tüketir, bu nedenle bolca sıvı alın.

Eğer ateşi yüksek olan bebeğiniz yada evde bulunan yaşlı bireylerden biri ise direk Acil servise götürmenizi tavsiye ederim. Ateş olayını kesinlikle küçümsemeyin helede yaşlı ve bebekler için.

Saygılar.
Fakir ve Ateşli Yazar. Ateş beni çağırıyor…

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Fakir Yazar’a Göre En İyi Güldürü Ustaları.
Sonraki Konu
Gelen Yorumların Web Sayfanız için Önemi
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın