Bunları da Okuyabilirsiniz
Renk Körlerine Mucize Gözlük Enchroma
Gelen Yorumların Web Sayfanız için Önemi
Toplumu Değiştiren Köle Ziryab
Ayla ve Süleyman Astsubay Kore Savaşı
Saç Derisi Problemim Çözüm Head & Shoulders
Saçım Saçın Olsun
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Yükseklik Korkusu Akrofobi

Yükseklik Korkusu Akrofobi
Okunma Süresi
3 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
21.06.17
Yorum
2 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Her insan yükseklik korkusu Akrofobi‘ ye sahiptir. Ancak bazı kişiler bu durumu zamanla yenmeyi başarmıştır. Yüksekten korkmadan 10 katlı 20 katlı gökdelenlerin üstünde zıplaya zıplaya gezerler.

Benim kesinlikle yapamayacağım bir şey.

Yükseklik Korkusu Akrofobi

Bu Fotoğrafa Bakamıyorum

Akrofobi Hakkında Biraz Bilgi

Şiddetli şekilde duyulan yükseklik korkusudur. Spesifik korkular sınıfındandır. Akrofobi tehlikelidir zira yüksek yerlerde bünyede panik atağa ve çarpıntıya sebep olabilmektedir. Halk arasında Vertigo olarak da bilinir ancak bu doğru bir kullanım değildir. Vertigo vücudun denge kısmında oluşan sorunlar denedi ile oluşan dönmeye denir.

Genelde yüksek bir ortama çıktığınızda aşağıya baktığınızda eğer akrofobiye sahip iseniz terleme, titreme, kalpte çarpıntı, baş dönmesi, kilitlenme, kontrol kaybı, nefes almada zorlanma, ölüm korkusu, yüksek tansion ve ağlama görülebilir.

Akrofobiyi Yenen Birinin Yaptığı Hoverboard Şovu

Önemli Not: Yüksek tansiyon ve kalp sorunları olanlar bu videoyu izlemesinler.

Öncelikle yukarıdaki videoyu izler iken bile bayılacak hale geliyorum. Resmen elim ayağım boşalıyor, titreme, çarpıntı ve terleme oluyor. Bunu yapan arkadaşı tebrik ediyorum. 1 trilyon para verseler yine de yapmam. Yapamam! Ölürüm!

Akrofobi’den Kurtulma Yolları

Eğer benim gibi ileri bir seviyede yükseklik korkunuz var ise bir psikolog yardımı alabilirsiniz. Yukarıdaki kırmızı yazı ile karşılaştığınız durumlarda derhal yüksek bölgeyi terk edin. Akrofobi nedeni ile dengesini kaybedip yüksekten düşen ve ölen bir çok insan var.

Çok ileri düzeyde akrofobiye sahip iseniz, yüksek yerlerde çalışmak zorunda iseniz. Mümkünse başka iş tercih edin. Yada psikolojik yardım alın ve bu korkuyu yenin.

İnşaat Ustalarına ve Çalışanlarına Plaket

Gerçekten çok zor bir meslek. Her ne kadar önlem alınsa da insanın o yükseklikte olmasının korkusu yeter. Tabi ki zamanla bu korkuyu yeniyorlar. 8-10 kat ve daha fazlasını inşa eden adamlar işinizin zor olduğunu ve aldığınız parayı kesinlikle hak ettiğinizi düşünüyorum.

Paraşüt ile atlayış ve Yamaç Tırmanışları

Eğer yükseklik korkunuz var ise bu tür spor dallarını tercih etmeyin. Ancak yinede merak ediyor iseniz önlem ve güvenliğinizi alın. Bir uzman yardımı almadan işe girişmeyin. Adrenalin tutkunu bir çok insan akrofobiyi yenmiş kişilerdir. Bu konuda bir çok psikolojik eğitimler almış ve bu sorunu düşüncelerinden çıkarmışlardır.

Saygılar.
Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Renk Körlerine Mucize Gözlük Enchroma
Sonraki Konu
Yapay Zeka Diye Bir Şey Varmış
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın