Yükselen Burç Nedir?

İnternet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte insanların günlük, haftalık ve aylık burç yorumlarına olan ilgisi de arttı. Doğum anında ufukta yükseltmekte olan burç olan yükselen burç bilgisayar ortamında hesaplanmaktadır. Peki yükselen burç nedir? Kişinin öz burcu kadar önemli olan yükselen burç doğduğumuz anda ufuk çizgisinden yükselen burcun adıdır. Yükselen burç kişinin karakteri ve kendini nasıl gördüğü ile ilgili daha doğru sonuçlar vermektedir. Özellikle doğum saatini de esas alması yükselen burcun en önemli özelliğidir. Peki astroloji uzmanlarının normal burcumuzdan daha önemli olduğunu söylediği yükselen burç sizce de önemli mi? Yükselen burç hakkında daha derin bilgileri birlikte öğrenelim.

İnsan karakterinin oluşumunu etkileyen üç temel nokta vardır. Astrolojik açıdan güne, ay ve yükselen burç bu noktaları oluşturmaktadır. Güneş normal burcumuzu temsil etmektedir. Ay burcu ise doğumuz günde ayın geçtiği burcu temsil eder. Yükselen burç ise doğduğumuz saatte yükselmekte olan burcu ifade eder. Yükselen burç başkaları ile kurduğumuz ilişkileri, ikili ilişkilerde anlaşma gücümüzü ve karaktere ait detaysal özellikleri meydana getirir. Yükselen burç kişilik özelliklerimizi etkileyen temel semboldür diyebiliriz. Balık burcu kadını olarak yükselen burcumu hesapladığımda yükselenim ‘’Oğlak Burcu’’ çıkıyor. Özelliklerini okuduğumda ise kendi burcumda olduğu gibi yükselen burcumda da karakterime ait doğru tespitleri görüyorum. Sizler de hayatınıza ve ilişkilerinize dair merak ettiklerinizi yükselen burcunuz ile öğrenebilirsiniz.

Yükselen Burç
Yükselen Burç Nedir.

Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır?

Doğduğumuz anda ufak çizgisinden yükselen burcu temsil eden ve kişilik özelliklerimizi yansıtan yükselen burç ana burcumuz kadar önemlidir. Peki yükselen burç nasıl hesaplanır? Yükselen burç hesaplaması için gün/ay/yıl şeklinde doğum tarihinizi, doğum tarihi ve cinsiyetinizi tabloda işaretlemeniz gerekiyor. İnternet üzerinde yükselen burç hesaplayan sayısız site bulunmaktadır. Bu bilgileri girerek kısa sürede yükselen burcunuzu öğrenebilirsiniz.  Burada temel nokta doğum saatinizi net olarak bilmenizdir. Ki bu konuda kesinlikle annenizin kapısını çalmanız gerekir. Doğum tarihinizi en doğru öğrenebileceğiniz adres annenizdir.

Yükselen Burç Önemi

Yükselen burç bir nevi karakteristik maskemiz gibidir. İkili ilişkilerde karşı tarafa ilk izlenimi yükselen burcumuzla vermekteyiz. Bir ortama girdiğinizde ve birileriyle ilk tanışmada güneş burcu olan normal burcumuz değil, yükselen burcumuz devreye girmektedir. Yükselen burç önemi bu aşamada ortaya çıkmaktadır. Sosyal ilişkilerimize yön vermek ve daha iyi anlaşabileceğimiz burçları tespit etmek için yükselen burcun özelliklerini takip edebiliriz.

Yükselen burç sadece karakteristik özellikleri oluşturmaz. Bazı fiziki özelliklerin de yükselen burç ile bağlantısı vardır. Örneğin; surat şekilleri yükselen burç ile oldukça bağlantılıdır. Bununla birlikte yükselen burcu temsil eden bazı organlara ve hastalıklara daha yatkın olunması da yükselen burcun sağlık açısından önemini ortaya koyar. Kişinin zihinsel kapasitesi, nelere yetenekli olduğu ve kendini ifade etme tarzı da yükselen burç özelliklerini kapsar. Yükselen burç ne kadar şanslı olduğunuz konusunda da önemlidir. Hayata dair atacağınız tüm adımlarda yükselen burcunuzun özelliklerini dikkate alabilirsiniz.

Yükselen Burç ve Aşk

Burçlarla yakından ilgilenenlerin aşk konusunda burç yorumlarını takip ettiğini sıkça görmekteyiz. Hatta öyle insanlar var ki ilişkiye başlamadan önce sordukları ilk sorulardan birisi ‘’Burcun ne?’’ olmaktadır. Yükselen burç karakterden şansa, sağlıktan yeteneklere kadar her alanda ipucu sunduğu gibi aşk konusunda da sinyaller vermektedir. Hangi burçlarla daha iyi anlaşıldığı, hangi burçlarla evlilik konusunda daha rahat edebileceğiniz gibi ayrıntılara yükselen burcunuzun özellikleri ile ulaşabilirsiniz.

Burçlar konusunda şunu belirtmeliyiz ki bu konuda burçların özelliklerine inanıp inanmamanız ve burçlar konusundaki kişisel ilginiz önemli. Kimileri için burçlar saçma sapan bir mevzu iken, kimileri ise günlük, haftalık, aylık ya da yıllık burç istatistiklerine göre hayatını şekillendirmektedir. Şahsi olarak normal burcum ve yükselen burcum ile ilgili özellikler dışında burçlara dair bilgileri takip etmem. Fakat burcumun özelliklerini tamamen taşıdığıma ve çevremdekilerin yükselen burç özelliklerine baktığımda da yine herkesin burç özelliklerini yansıttığına şahit olmaktayım.

Saygılarımla.
Glsm.Yükselen Burç Nedir?” için 2 yorum

  • 3 Mart 2019 00:40 Kenar Yazarı Cevapla

    Merhaba. Güzel bir bilgilendirici yazı olmuş. Açıkçası ne zaman burç muhabbeti olsa yukselenimi soran birileri oluyordu. Hiç de merak etmemistim. Şimdi iyi oldu. En azından yukselenimi hesap edeceğim ve konuya çok ilgili olmasam da yukselenimi bari biliyor olacağım.

  • 4 Nisan 2019 08:00 Aforizmik Kalıntı Cevapla

    Burçlar toplumun büyük bir kısmının ilgi alanına girse de maalesef doğum tarihlerimizdeki yanlışlıklar ve doğum saatlerimizin bilinmemesi yüzünden yarım bilgileniyoruz. Çok bilgilendirici bir yazı olmuş, tebrikler. Benim mizacımda da yükselen burcum daha etkendir

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


Tavsiye Yazılar
Kahve ve Sağlık

Kahve'nin tarihi sağlığa yararları ve insan bedenine olan etkisi hakkında b …