Yağan Kar ve Düşüncelerim

Merhaba Fakir Yazar Okurları

Yazılarımı zamanlayarak yazdığım için bu yazım 1 yada 2 gün sonra sayfada yayınlanacak 🙂 Bu yüzden 1-2 gün öncesini anlatmış oluyorum sizlere.

Dün gece den beri hiç temposunu kaybetmeden kar yağıyor. Yağan kar ile birlikte bir çok sorun ortaya çıkıyor, başta elektrik sıkıntısı. Kar bir çok yerde elektrik kablolarına ve Elektrik direklerine zarar verdiği için uzun süreli elektrik kesintileri oluyor. Meteoroloji tahminlerine göre çarşamba gününe kadar yağacakmış yani yaklaşık 4-5 gün kadar. Bizlere tuhaf gelse de ülkemizin Doğusu ve Güneydoğusu her kış böyle karlar altında biz her sene olmasa da 2-3 senede bir kar yağdığında bir sürü sorun çekiyoruz onlar ne yapsınlar.

Elektriğe Mahkum Bir İnsanlık

Artık bir çok evde ısınmak için doğal gaz kullanılıyor. Kombiler doğal gaz ile içerisindeki suyu ısıtıp sıcak suyu peteklere gönderiyor, ancak elektrik olmaz ise haliyle kombiler de çalışmıyor. Evlerde ufak çocuklarımız ve yaşlılarımız var üşüyorlar. Hasta olmamaları için elektrik gitmesin diye dört göz ile bakıyorum. Aydınlatma sorununu bir şekilde çözüyorum, ancak elektrik olmaz ise ısınmak gerçekten sorun. Böyle zamanlarda elektriğin ne büyük bir nimet olduğunu anlıyoruz.

Öğrencilere Memurlara Resmi Tatil

Tabiki yağan bu kar öğrenci ve memurlara yaradı. Resmi tatil olarak geçti. Ancak işçi olan arkadaşların çoğu kar çamur demeden işlerine gitmek zorunda kaldıklarına eminim. Hepsine kolaylık versin.

Sokakta Kalanlar

Belediyelerin evsiz insanlar için böyle durumlarda kapalı yerler temin ettiğini tahmin ediyorum! Duyarsız kalacaklarını sanmıyorum. Ancak sokakta kalan evsizler var ise sizlerden yardımcı olmanızı isterim. Sadece insanlar değil sokak hayvanları; kediler, köpekler ve kuşlar için kuytu yerlere yemek artıkları ve ekmek kırıntıları koyarsanız onlarda açlıktan ölmek zorunda kalmazlar.

İnsan oğlu Ne sıcağı Seviyor! Ne de soğuğu! Yaz olur sıcaktan bunalırız, kış olur soğuktan üşürüz. Ancak ben hep şöyle derim; kış her zaman iyidir soğuktan giyinerek korunabiliriz ancak sıcaktan? Kıçımıza klima taktıracak halimiz yok 🙂

Saygılar.

Fakir Yazar.

Yorumlar ( 13 )
Yorum ekle
 • Subutay Kolcu

  Merhaba dostum, öncelikle guzel bir yazı olmuş. Ben Adana’lıyım ve kara hasret kalıyorum. Senin kadar bende sogugu seviyorum. Başarılar , takipteyim.

  • Fakir

   Adanalıyık Allahın Adamıyık… 🙂 Teşekürler. 🙂

 • Mehmet

  yağan kar her zaman için çocuklar için iyidir sokakta kalanlar için ise felaket.

 • Samet

  İzmir’de yıllardır karın soğuğunu çekip kendisini göremezdik. Yıllardan sonra buraya da kar yağdı ama tabi ki yarım gün bile durmadı.

  • Fakir

   Azı karar çoğu zarar hocam yeterli az da olsa gösterdiyse kendini 🙂
   teşekürler Yorum için.

 • BloggErcan

  Yine döktürmüşsün be fakirim 🙂 harika malalere devam sokakta kalanları düşünmemek elde değil maalesef 🙁

 • Can

  kar her zaman güzeldir. oynaması bile eğlence ve soğuğu unutturur 🙂

 • Hamdi Çetin

  Kış değil yaz her zaman iyidir bana göre dışarda yatanlar evsizler barksızlar dışarda rahatlıkla yatar sıcakta ama şu soğukta ne yapıyorlar acaba, bu açıdan düşün yaz iyidir iyi.

  • Fakir

   Yazımdada belirttiğim gibi bizim insanızım bu durumlara karşı duyarsız kalacağını düşünmüyorum. Amerika olsaydı tamam derdim orada herkes kendini düşünüyor.

   Medyada da görürsünüz gider ayakkabı alırız, gider yiyecek giyecek alırız veririz hatta üstümüzdeki montu bile çıkartır veririz. Her akşam istanbulda sokakda kalanlara çorba verilir. Ancak Tabiki Her türlü yardıma rağmen Sıcak olması yani yaz olması daha iyi görüşünüzde haklısınız. Ben kendi açımdan kış ı sevdiğimi belirttim yaz ı sevmiyorum. Ama kimsesizleri düşündüğümde tabi ki Kış daha kötü yaz iyi.

   Saygılar.

 • Kişisel Blog

  En sevdiğim nokta ”öğrencilere tatil” bölümü 🙂

 • necip kısa

  Güzel memleketimizin yazı ayrı güzel kışı ayrı. Aynı görüşteyiz

 • hakan hepcan

  Harika makalelere devam, sokakları unutmayalım sokak hayvanlarına yardımcı olalım arkadaşlar.

 • Şizofrenya

  İzmirliyim ve karı sevmiyorum bu çok net. Bununla alakalı kar romantizmi diye bir yazı yazdım zaten, insanların geniş düşünmemesini sevmiyorum.