Bunları da Okuyabilirsiniz
Mısır Piramitleri Nasıl Yapıldığı Niye Bilinmiyor?
Sanal Çiftlik Siteleri ve Türevleri Hakkında Eleştiri
E3 2017 Konferansında Öne Çıkan En İyi Oyunlar
Video Oyunlarındaki Silahları Gerçeğe Dönüştüren Metal Sanatçısı
Hayali Üniversite ve LYS Hakkında
Savaşların Ortasındaki Çocuklar
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Bir Fare Kapanı Hikayesi.

Fare Kapanı Hikayesi
Okunma Süresi
4 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
12.12.16
Yorum
2 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları

Bir Fare’nin hikayesini anlatacağım sizlere, herkesin ders alması gereken bir hikayedir bu hikayenin sonunda bunu iyi anlayacaksınız.

Bir fare, duvarın çatlağından Çiftçi ve eşinin bir paket açtığını görür. ” İçinde ne yiyecek olabilir?” Diye merak eder. Bunun bir fare kapanı olduğunu anlaması çok uzun sürmez.

Fare Çiftlik bahçesine giderek, ortalıkta gezen tavuğa telaş ile seslenmeye başlar: “Evde bir fare kapanı var! Evde bir fare kapanı var!

Tavuk, başını kaldırır ve “Bay. Fare, bunun senin için büyük bir endişe olduğunu söyleyebilirim, fakat bu benim için bir sonuç değil. Bundan rahatsız olamam.

Fare domuza döndü ve ona, “Evde bir fare kapanı var! Evde bir fare kapanı var! ” Domuz sempati duydu ancak,” Çok üzgünüm, Bay Fare, ama yapabileceğim hiçbir şey yok, ancak dua ediyorum. Benim size dua edeceğimden emin olun.

Fare İnek Damına döndü ve “Evde bir fare kapanı var!” Evde bir fare kapanı var!” İnek dedi ki, “Vay canına, Bay Fare. Senin için üzgünüm, ancak o fare kapanı benim burnumun derisini bile yok edemez.

Böylece, fare üzgün bir şekilde evine döndü herkesi uyarmıştı kimse onu dinlemedi.

O gece evin içinde bir ses duyuldu avını yakalayan bir fare kapanı sesi gibi. Çiftçinin karısı, yakalananı görmek için aceleyle koştu. Karanlıkta, bunun kuyruğu tuzağa yakalanan zehirli bir yılan olduğunu farketmedi. Yılan çiftçinin karısını ısırdı. Çiftçi eşini hastaneye kaldırdı ve eşi ateşler içinde yanar bir şekilde tekrar evine döndü.

Herkes eşinin ateşine sıcak bir tavuk çorbasının iyi geleceğini söyleyince Çiftçi bahçedeki tavuğu kesip çorba yaptı. Ancak eşinin hastalığı devam etti, bu nedenle arkadaşları ve komşuları onunla birlikte 24 saat oturmaya başladı. Onları beslemek için çiftçi domuzu kesti ve komşularına yedirdi. Çiftçinin karısı iyi olamadı; eşi öldü. Cenazesi için çok fazla insan geldi, çiftçi hepsi için yeterli miktarda et sağlamak için damdaki İneğini de kesti ve Cenazeye gelen misafirlerini doyurdu.

Fare, duvardaki çatlaktan büyük üzüntü duyarak Çiftçiye baktı.

Bir dahaki sefere birisinin bir sorunla karşı karşıya olduğunu duyarsınız ve onun sizi ilgilendirmediğini düşünürseniz, unutmayın ki bizden biri tehdit altında olduğunda hepimiz risk altındayız. Hayat denilen bu yolculuğa hepimiz katılıyoruz. Birbirimize göz kulak olmalı ve birbirimizi teşvik etmek için fazladan bir çaba göstermeliyiz.

Bu Hikayeyi Niye Anlattım? Son Zamanlarda Güzel Ülkemin Yer yerinde Bombalar Patlıyor ve Günahsız İnsanlar Terör yüzünden ölüyor.

Ve tekrar Yazıyorum;

Unutmayın ki bizden biri tehdit altında olduğunda hepimiz risk altındayız. Hayat denilen bu yolculuğa hepimiz katılıyoruz. Birbirimize göz kulak olmalı ve birbirimizi teşvik etmek için fazladan bir çaba göstermeliyiz.

Saygılar.

Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Şişman Kadın
Sonraki Konu
Çarşı Pazar Filmini İzledim
Yorumlar
Facebook'dan Yorum Bırakın
Fakir Yazar Üzerinden Yorum Bırakın
Bu yazıya 2 kişi cevap yazdı.
  1. Ferhat Cetin

    Yazılarınız çok güzel bu yazmış olduğunuz hikaye de çok hoşuma gitti bazı şeyleri görmezden gelemeyiz, eğer görmezden gelirsek daha sonra bi yüzleşmek zorunda kalırız bu olaylarla. Başarılarınızın devamını dilerim. keyifle okuyorum.

  2. samet kısakaya

    güzel bir anlatım olmuş, öğrenecek o kadar çok şey var ki insanoğlu kendini her şeyi biliyor zannediyor…