Bunları da Okuyabilirsiniz
Ağzı ile İçmeyip Sosyal Medya’yı Kirletmek
Engel, Engel Olmasın!
Kendi Reklam Gelirinizi Kendiniz Çıkartın!
Türk Filmlerinin Unutulmaz Müzik Sanatçısı Osman İşmen
Çarşı Pazar Filmini İzledim
Teknoloji ve Teknolojinin Olmadığı Devir
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Arrival – Geliş Filmini İzledim!

Arrival - Geliş Filmini İzledim
Okunma Süresi
2 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
17.01.17
Yorum
13 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Bu gece yatmadan önce 2 saatimi Arrival adlı filme ayırdım, pişman da olmadım. Ayırdığım Zamana gerçekten değdi! 2016 yapımı bir film, ancak 2017 de izlediğim ilk film Arrival. Umarım 2017 de izlediğim diğer filmlerde bu kadar güzel olur. Yazımı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim, gayet güzel bir konu. 🙂

Arrival Hakkında Ufak Bir Özet

Filmde 12 adet ufo dünyanın ayrı bölgelerine iniş yapıyor. Ülkeler paniğe kapılıyor ve akıllardan her şey geçiyor. Dünyayı yok etmeye mi geldiler? Gelme amaçları ne? Gelen uzaylılar ile iletişim için uzman bir dil bilimciyi bu iş için seçiyorlar. Dil bilimci zorda olsa kısa sürede Uzaylıların sembol şeklindeki dillerini çözüyor. Gelme amaçları insanlığa yardım etmek, ancak 3000 yıl sonra bu yardımın karşılığını İnsanlıktan tekrar geri istemektir. Ettikleri yardımda şudur; “Geleceği Görme Yeteneği”  baş roldeki dil bilimciye geleceği görme yeteneğini veriyorlar.

Filmin devamı gelecek gibi görünüyor, büyük ihtimal ile devamında da 3000 yıl sonra geri gelecekler ve insanlıktan yaptığı yardımın karşılığını isteyecekler.

Arrival’ i İzledikten Sonra Kafamda Oluşan Delice Sorular?

 1. Gerçekte böyle bir şey olsa bir Uzay mekiği dünya ya inse  insanoğlu olarak dillerini tercüme edebilecek kapasite de miyiz? (Tercüme edilir ancak çok fazla zaman alacağını düşünüyorum tabi ki bunda uzaylının katkısı olursa tabiki)
 2. Uzaylılar Dünyaya gelse direk vurmaya mı uğraşırız yoksa iletişim kurmaya mı? (İletişim kurma olayını hiç sanmıyorum, direk füzeler, nükleer bombalar vs.)
 3. Size bir uzaylı tarafından geleceği görme yeteneği verilse ne yapardınız? (Kafayı yerdim direk nasıl öleceğime bakardım 😀 ahaha… direk the END. Yani… )

Saygılar.
Fakir Yazar.


Benzer Yazılar
Yazar Hakkında
yazar
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
Önceki Konu
Gmail’e Gelen Maillerinizi Başka Mail Adresine Yönlendirme
Sonraki Konu
Lanet Olası Yorgan!
Yorumlar
Facebook'dan Yorum Bırakın
Fakir Yazar Üzerinden Yorum Bırakın
Bu yazıya 13 kişi cevap yazdı.
 1. Benimde OBLİVON filmi çok hoşuma gitmişti uzay filmlerinden izledinmi bilmiyorum.

 2. Uzay konulu filmler her zaman hoşuma gitmiştir.Uzayın sonsuz karanlığında kaybolmak…Harika bir duygu olmalı uzayda olmak.Eğer ilerde milyoner olursam parayla uzaya gideceğim.Film de güzele benziyor.İzleyeceğim 🙂

 3. gökhan boz

  bilim kurgu hastası olarak gözden kaçırmışım hemen izliyorumm

 4. Bu filmi bende izlemiştim, çok güzel bir filmdir uzay meraklısı birisi olarak geç izlediğim için kendimi baya bir suçlamıştım.Bu filmin en güzel kısımlarından birisi de konusunun gerçekten hakkını vermesi, amacından uzaklaşmamasıydı. Normalde bu tarz filmler, araya romantizm serpiştirmeye çalışıp klişe metotlar kullanırken Arrival’ın neredeyse tamamı, uzaylıların dillerini anlama ve onlarla iletişim kurma ile ilgili. En başta bu kulağınıza belki sıkıcı gelebilir ama merak etmeyin, bu filmi izlerken konu sizi o kadar sürükleyecek ki, hiç sıkılmayacaksınız.

  • Yazdıklarınıza tamamı ile katılıyorum konudan hiç sapmadılar film boyunca. Son dönem Tom Cruise un filmleri gerçekten çok kaliteli oluyor genelde yardımcı başrol oynuyor. unutamayacağım filmler arasına girdi 2 ncisini bekliyorum…

 5. İzlemekle izlemekle arasında çok gidip geldim. Fakat bir türlü karar veremedim. Lakin bu yazıdan sonra izleyebilirim.

 6. Konusu hoşuma gitti, ilk boş vaktimde bende izleyeceğim.

 7. Filmi izlemekle izlememek arasında defalarca gidip geldim. Bugün önce twitterda sonra burada yorumları okuyunca filmi kesinlikle izlemeye karar verdim.. Yorumlarımı iletirim daha sonra.